Дніпровська міськрада — беззаперечний лідер прозорості закупівель в регіоні

Дніпровська міськрада - беззаперечний лідер прозорості закупівель в регіоні

Громадський контроль провів аналіз ситуації з електронними закупівлями у деяких містах Дніпропетровської та Запорізької областей. Під приціл потрапили 13 найбільших міст, серед яких і Дніпро. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на сторінку Громконтролю у Facebook.

Згідно з опублікованими даними, Дніпровська міска рада посідає перше місце у рейтингу найбільшого обсягу закупівель на відкритих торгах. За 2017 рік таких торгів у місті відбулося на 4,8 млрд грн, шо майже у два рази більше, ніж в Запоріжжі. 

Зазначається, що у великих містах на закупівлі витрачається близько 50%, а у містах ця цифра рідко сягає 20%. У Громадському контролі зазначають, шо чим вищий відсоток відкритих торгів у місті, тим швидше зростатиме економіка міста.

Найбільший відсоток проведення відкритих торгів у Дніпропетровській області має місто Кам’янське із показником у 78%, Дніпровська міська рада провела у 2017 році 70% відкритих торгів.

Беззаперечним лідером у проведені допорогових конкурентних торгів є також Дніпровська міська рада, яка провела подібних тендерів на понад 1 млрд грн. Допорогові торги — це ті тендери, в яких вартість замовлених товарів і послуг не має перевищувати 200 тис. грн, а вартість робіт – 1,5 мільйони. Завершених торгів у минулому році у Дніпрі було 1193, що майже 500 торгів більше, ніж у Запоріжжі.

У підсумок, 90% допорогових торгів пройшли у Дніпрі в атмосфері конкуренції і лише 10% вважають неконкурентими.

Автор: Антон МОРОЗ