Дніпровська міська рада допомогла дітям-сиротам повернути квартиру, яку намагалися відібрати шахраї

logo

Главная страница / Новини Дніпра / Дніпровська міська рада допомогла дітям-сиротам повернути квартиру, яку намагалися відібрати шахраї ЕКСКЛЮЗИВ Дніпровська міська рада допомогла дітям-сиротам повернути квартиру, яку намагалися відібрати шахраї

У Дніпрі рідна тітка продала квартиру дітей-сиріт, поки ті були у лікарні. Дніпровська міська рада 6 років судилася за поновлення їхніх прав. Нещодавно Верховний суд України прийняв остаточне рішення. Де весь цей час жили брат з сестрою та яка подальша доля квартири, дізнавались журналісти «Наше місто».

Ліліані Палюх було 11 років, а її брату Олександру – 9, коли їхня мамапомерла. Дітей виховували опікуни. А по досягненні 18-ти років діти-сироти оселилися у квартирі, в якій були прописані та жили раніше з мамою.

-Тут була прописана і наша тітка, тож ми деякий проживали разом з нею, – пригадує Ліліана. – Я у 2013 році виїжджала до Києва на навчання. На той момент виписувалася з квартири. Після навчання я повернулася, але тітка не дала дозволу мені знову тут прописатися. Привела невідомих людей, які стали нам погрожувати, примушувати допідписання документів. У той час, коли мій брат Олександр потрапив до лікарні, (він лежав у реанімації через перелам хребта) тітка його виписала з квартири. Потім незаконно подарувала наше житло чужим людям. Як це все проходило документально – незрозуміло.

Ліліана доглядала за братом у лікарні. А невідомі особи у цей час змінили замки у квартирі та вивезли частину їхніх з братом речей.

-Вони встановили сигналізацію. Коли я прийшла додому, то ключі не підійшли. Стало зрозуміло, що щось йде не так, – розповіла Ліліана. –  Але у брата у паспорті була прописка, що він тут живе. То ми просто зрізали замки і зайшли у свою квартиру, бо більше нам жити ніде. Приїхала поліція та охоронна фірма, яка ставила сигналізацію,але нічого не могли зробити. Сказали, що все має вирішити суд. Тоді я звернулася за допомогою до міської ради Дніпра. Вони відразу відгукнулися і почали нам допомагати.

Як повідомив начальник відділу захисту інтересів територіальної громади міста у кримінальних провадженнях Володимир Гуртовий, Дніпровська міська рада вжила усіх заходів, щоб діти-сироти весь цей час жили у квартирі, яка їм належить по праву.

-Як з’ясувалося, з комунальної власності міста було вилучено одну з квартир, – повідомив Володимир Гуртовий. – Як стало відомо, рідна тітка на підставі підробленого рішення суду виписала з даної квартири дітей-сиріт. Після чого приватизувала квартиру, а потім подарувала її третім особам. Дніпровська міська рада звернулася до суду дляпоновлення прав.

Дніпровська міська рада 6 років судилася за дану квартиру. Лише у 2024-му році було прийнято остаточне рішення.

-Ця історія тривала з липня 2018-го року, – сказав Володимир Гуртовий. – Вже наступного року було рішення Жовтневого районного суду на користь міської ради. Після чого були апеляційна та касаційна інстанції. І Верховний суд України залишив рішення районного суду без змін. На сьогоднішній день діти-сироти проживають у цій квартирі.Вони мають можливість скористатися своїм правом на приватизацію цієї квартири.

-Це була складна та виснажлива боротьба за житло, яке дісталося нам від батьків, зізнаються Олександр та Ліліана. –  І відстояти наше право вдалося завдяки Дніпровській міській раді. Дякуємо дуже за таку підтримку.

А на кривдників чекає відповідальність. За словами Володимира Гуртового, Дніпровська міська рада звернулася до правоохоронних органів з заявою про вчинення кримінального правопорушення. На сьогодні триває слідство.

Фото Валерія Кравченка.

Читайте також: Частинка Японії у Дніпрі: сакурибіля монумента Слави вражають весняним цвітінням.

Категорія: Важливо, Влада,Інтерв’ю, Новини Дніпра

Позначки: Головне, Суд

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: