“Дніпровагонмаш” планує продавати до 100 вагонів на місяць на експорт до Європи

logo

Вагонобудівне підприємство АТ “Дніпровагонмаш” (ДВМ) планує продавати до 100 вагонів на експорт до Європи, повідомив бізнесмен Сергій Тігіпко.

“Сьогодні ми виробляємо 80 вагонів на місяць на внутрішній ринок, але вже почали робити і на експорт… Європейський ринок – це 8-9 тис. вагонів на рік, ми поставили за мету 100 вагонів на місяць продавати туди. У грошах у середньому вагон – близько EUR100 тис.”, – сказав він під час організованого Forbes Ukraine форуму “Гроші для Перемоги”.

За його словами, австрійська металургійна voestalpine надає більш легкий і міцний метал для будівництва вагонів, що є конкурентною перевагою на європейському ринку.

Зі свого боку група інвестує в модернізацію підприємства (роботи з металом, зварювання, фарбування) і навчання персоналу.

Як повідомлялося, на початку 2023 року група “ТАС” стала стратегічним інвестором вагонобудівного СП TransAnt GmbH австрійських voestalpine і ÖBB Rail Cargo з часткою 40%, а навесні 2024 року сталамажоритарієм TransAnt, збільшивши частку до 61%.

У жовтні 2023 року в рамках інноваційного проєкту з австрійськими партнерами “Дніпровагонмаш”, що входить до групи ТАС, відвантажив перші полегшені модульні вантажні вагони (MultiBOX) для експлуатації на залізницях Євросоюзу, а до кінця року вже мав у своєму розпорядженні повноцінну лінійку вантажних вагонів-платформ для ринку ЄС.

Згідно з інформацією у фінзвіті “ТАС Дніпровагонмаш” за 2023 рік, поточного року вона планує інвестувати100,2 млн грн у розвиток європейського напрямку, зокрема на придбання обладнання.

Підприємство у 2023 році випустило 378 вантажних вагонів (зокрема для ринку ЄС), що на 34,8% менше, ніж у 2022 році, реалізація скоротилася на 40,6% – до 370 од.

Чистий дохід від реалізації вагонів та іншої продукції скоротився на 2,8% – до 1 млрд 77 млн грн, чистий прибуток зріс незначно – до 49,2 млн грн.

Групу “ТАС” засновано 1998 року бізнесменом Тігіпком. Сфера її бізнес-інтересів охоплюєфінансовий сектор (банківський і страховий сегменти) та аптечний, а також промисловість, нерухомість, венчурні проекти.

ВАГОН, Дніпровагонмаш, ЄВРОПА, ЭКСПОРТ