Дніпропетровщина презентує інноваційний проект – впровадження медіаграмотності у шкільну освіту

logo

Дніпропетровщина презентує інноваційний проект – впровадження медіаграмотності у шкільну освіту

На Дніпропетровщина презентували інноваційний проект – частину програми з впровадження медіаграмотності у шкільну освіту. Відносно новий предмет у деяких школах вивчають уже роками. Тепер департамент освіти структурував навчальний матеріал у зручному вигляді, з ілюстраціями, прикладами і навіть іграми. Про це йдеться у сюжеті «9 каналу», передає Дніпроград.

Газети й журнали, радіо в машині, телевізори та інтерактивні екрани – всюди, комп’ютери та ноутбуки, і, звісно, телефони у кожного в руках – з виходом у всесвітню мережу. Медіа заполонили життя сучасної людини. Та чи багато користувачів замислюються про безпеку? Вже шостий рік на Дніпропетровщині набирає оберти пілотна програма медіграмотності. Спочатку дев’ять, а нині вже півсотні шкіл дають можливість учням будь-якого віку ходити на відповідний факультатив. 

Посібник створений у вигляді сайту. Його декілька місяців розробляли за кошти Міністерства закордонних справ Чехії. Тут багато розділів, кожний створював фахівець із свого питання. Перше завдання ресурсу — розширити кругозір. Та це– не головне.

«Наша мета навчити підлітка критично сприймати інформацію, яку він отримує через ЗМІ. І це дуже важливе завдання, коли в нашому світі існують великі інформаційні потоки та пропаганда. Люди мають вміти фільтрувати таку інформацію», — розповіла одна з авторів проекту Діана Дуцик.

Посібник уже використовують для уроків у школах, де така дисципліна є в програмі. А ще ним зацікавилися на кафедрі журналістики – це автори вважають особистою відзнакою. В подальших планах – впровадити медіаграмотність, як факультативну дисципліну, в усіх школах. Та не як звичайний предмет — в атестаті його не буде.

«Мова про оцінювання медіаграмотності не іде, адже це питання досить складне. І оцінити рівень медіаграмотності за певною шкалою дуже важко», — зазначила науковий керівник впровадження медіа-освіти в Дніпропетровській області Вікторія Пісчанська.

Електронний посібник іще розроблюють, не всі кнопки активні, але це – питання недовгого часу. Розробники сподіваються, що їхнім ресурсом користуватимуться всі охочі. Не лише на заняттях, а й у вільний час просто заради цікавості.

Зазначимо, генеральний директор «9 каналу» Ольга Владімірова вважає, що програма медіграмотності має бути не факультативом, а повноцінним уроком у школах. 

Автор: Дарина ТВАРА