<>

Дніпропетровщина готується до переходу на електроопалення

Дніпропетровщина готується до переходу на електроопалення

Сьогодні, 4 жовтня, в приміщенні ДніпроОДА відбувся круглий стіл, присвячений темі поступового переходу усіх міст Дніпропетровщини на електроопалення. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Участь у відкритому обговоренні змін взяли очільники міст Дніпропетровської області, директори комунальних підприємств, керівницто ДніпрОДА та представники ДТЕК «Дніпробленерго».

«Влада Дніпропетровщини та енергетики сьогодні почали обговорення проектів щодо відмови від неефективного центрального опалення з переходом на електроопалення. Планується повна відмова від центрального теплопостачання і перехід на електрокотли. Сьогодні ми зібралися аби виробити загальну точку щодо актуального питання», — розповів перший заступник годови ДніпроОДА Олег Кужман.

За словами заступника голови ДніпроОДА, Дніпропетрвська область не перший рік стикається з проблемою початку опалювального сезону. Це пов’язано з тим, що деякі мережі давно не ремонтувалися, оскільки є певні прогалини у місцевих бюджетах. Крім того, мають місце хронічні неплатежі населення. Рівень оплати не перевищує 60%, що не дає можливості отримувати необхідний ліміт газу.

«У зв’язку з цим було прийнято рішення про поетапний перехід регіону на індивідуальне електроопалення.  Нам потрібна професійна допомога енергетиків, і вони готові її надавати. Сьогодні спільно з ДТЕК Дніпрообленерго ми обговоримо відповідну програму для реформації опалення в містах. Також область має чудовий досвід трьох міст, які вже перейшли на електроопалення — Покров, Марганець та Нікополь», — розповів Олег Кужман.

Відповідно до рішення круглого столу, учасниками заходу буде написано звернення, яке напрявлять на погодження в НКРЕКУ та Кабінет Міністрів України.

Автор: Дарина ТВАРА