Дніпропетровська ОДА розцінила запит «Детектора медіа» щодо реформування комунальної преси як звернення громадян

logo

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Дніпропетровської обласної державної адміністрації не надав відповіді по суті на інформаційний запит «Детектора медіа» щодо проблем із реформуванням комунальної газети «Зоря», оскільки вважає, що запит «Детектора медіа» є зверненням громадян.

Минулого тижня «Детектор медіа» надіслав інформаційний запит голові департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Дніпропетровської ОДА Віталію Маласаю щодо ситуації навколо процесу роздержавлення Дніпропетровської комунальної газети «Зоря», головна редакторка якої звинуватила Дніпропетровську обласну раду в грубому порушенні Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

З огляду на те, що інформаційно-комунікаційні департаменти інших обласних державних адміністрацій сприяють комунальним медіа в реформуванні, «Детектор медіа» поставив пану Маласаю такі запитання:

Чи сприяв департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Дніпропетровської ОДА редакції комунального друкованого засобу масової інформації «Зоря» в співпраці з Дніпропетровською обласною радою? Що було зроблено?
Як наразі розвивається ситуація з намаганням редакції «Зорі» розпочати процес роздержавлення згідно з Законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації»?

У відповіді голова департаменту зазначив, що роз’яснення щодо ситуації, яка склалася навколо газети «Зоря», не підпадає під частину 1 статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації», оскільки запит на інформацію — це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться в його володінні, де публічна інформація — це готовий продукт, задалегідь відображений або задокументований будь-якими засобами на будь-яких носіях. На думку керівника департаменту, запит «Детектора медіа» має розглядатися в порядку та строки, передбачені законом «Про звернення громадян».

Читайте також

Нагадаємо, головна редакторка комунального підприємства Дніпропетровської обласної ради «Редакція газети «Зоря»» Ксенія Зайцева звинуватила засновника газети — Дніпропетровську обласну раду — у грубому порушенні Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».  

Редакторка наголосила, що 16 лютого було проведено збори трудового колективу, де було прийнято рішення про участь редакції в першому етапі реформування друкованого засобу масової інформації, про що вона повідомила засновника письмово. Але на жодному з трьох засідань Дніпропетровської обласної ради, що відбулися з тих пір, не розглядалося питання реформування КП ДОР «Редакція газети «Зоря»».

Натомість, на засіданні сесії Дніпропетровської обласної ради 15 червня 2016 року було вирішено питання щодо приміщення, в якому фактично перебуває КП ДОР «Редакція газети «Зоря»», а саме про передачу майна нежитлових приміщень загальною площею 47,1 кв. м, приміщення актового залу площею 207,4 кв. м, розташованих за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Комсомольська, 52, у господарське відання комунального підприємства «Агропроекттехбуд».

Раніше НСЖУ повідомляла, що Дніпропетровська обласна влада чотири місяці не виносить на розгляд депутатів рішення зборів трудового колективу дніпропетровської обласної газети «Зоря» про участь у реформуванні друкованих ЗМІ на першому етапі. Натомість у газети планують забрати приміщення редакції.

Сьогодні (25 липня) в Дніпрі відбувається виїзне засідання громадської ради при Держкомтелерадіо. В ході цього засідання громадська рада рекомендувала Дніпропетровській обласній раді прийняти рішення про реформування обласної газети «Зоря» і укласти з виданням договір на висвітлення діяльності ради.

«Детектор медіа» очікує на відповідь щодо перебігу подій навколо реформування газети «Зоря» і від Дніпропетровської обласної ради.