Дніпропетровська область в цьому році стала рекордсменом по урожаю картоплі

logo

Дніпропетровська область в цьому році стала рекордсменом по урожаю картоплі - фото 1

Наша бульба складатиме конкуренцію білоруській, польській і єгипетській.

Картопляний бум. Дніпропетровщина цього року рекордсмен зі збору бульби. У нас вродило краще, ніж в Житомирській і Чернігівській областях. Хоча там посіви значно більші. Отож фермери припускають — у середньому, буде більш ніж 60 тисяч тон. Цього вистачить аби забезпечити область на весь рік. Без жодної імпортної поставки. Тож чи впаде ціна на ринку?

З 300 гектарів картоплі, комбайн добиває останні чотири. Ще кілька днів – і фермери святкуватимуть завершення прибирання.

Збирає картоплю спеціальна техніка. Далі її перевантажують у причепи і розподіляють по сховищах. Цього року одне з найкрупніших фермерських господарств області засіяло добірну голландську. Кажуть, сорт преміальний. Бульба мала бути великою і жовтою. Та очікування не зовсім виправдані.

«Повинен бути стандарт ось такий. Це стандарт всіх споживачів. А багато картоплі 35-45 діаметром», — говорить агроном Олег Штефан.

Агроном Олег Штефан розповідає: 2018 і 19-ий — були далеко не картопляні. Та цьогорiч — перевершили навіть Західну Україну. Якщо говорити про врожайність на гектар. Хоча площі посівів, наприклад, на Чернігівщині та Житомирщині значно більші.

У тому, що Дніпропетровщина цього року буде повністю забезпечена картоплею, запевняють і експерти. Тож ціна, принаймні гуртова, має впасти на третину. Наприклад, якщо торік кіло бульби торговці закупали по 9 гривень. То цього року – по 6.

“Навіть є й трошки нижче. Зараз в момент збору врожаю може бути продукція не супер високої якості”, — додає експерт з овочів Олександр Хорів.

Та на кінцеву ціну добрий врожай і низька гуртова вартість вплинули несуттєво. Принаймні так вважають самі продавці на ринках.

Середня ціна на ринку – 9-10 гривень за кіло. І це не межа – експерти не виключають, вартість після нового року зростатиме.

“Ще уборка триває врожаю і зараз пропозиція достатня. Тільки пропозиція буде менша, за рахунок того, що обсяги будуть втримуватися в господарствах, ціна піде вверх. І ось тут може імпорт зреагувати на невеличке підняття ціни — одразу піде імпортна”, — говорить Олександр Хорів.