Дніпро: Замість асфальту — футбольне поле

logo

image

Сучасні футбольні міні-поля дедалі частіше заміняють старі аварійні спортмайданчики в навчальних закладах Дніпра.

З початку року відновлено шість футбольних майданчиків. Протягом трьох років планують відремонтувати такі об’єкти ще в 33 навчальних закладах. Їх перелік погоджено з батьківськими й педагогічними радами.

Ганяти у футбол газонною травичкою, як на справжньому стадіоні, можуть 565 учнів СЗШ № 49. «Замість старого стадіону було облаштовано футбольне поле, і це була мрія наших учнів і їхніх батьків», — каже директор школи Світлана Терещенко.

Як зазначає представниця батьківського комітету Катерина Стешенко, двадцять років тому в цій школі навчався її чоловік, і відтоді спортивним майданчиком ніхто не займався. «Школярі бігали асфальтовим покриттям… Просто неможливо порівнювати те, що було, з тим, що ми маємо зараз. Це справжнє футбольне поле, і уроки фізкультури тепер набагато цікавіші», — розповідає вона.

Голова педагогічної ради при міському голові Антоніна Змієнко наголошує, що у Дніпрі було розроблено план капітальних ремонтів на 2020—2024 роки. І кожен навчальний заклад обирає той пункт, який необхідно реалізувати насамперед. «За три роки кожен навчальний заклад отримає те, що потрібно в першу чергу. Нині усі капітальні ремонти тривають за графіком і в строки», — додає Антоніна Змієнко.

Новим спортмайданчиком замість старого заасфальтованого користуються й 474 учні Ліцею інформаційних технологій. «Діти демонструють високі результати не тільки в навчанні, а й у спорті. Тому новий майданчик для них дуже важливий», — вважає представниця батьківської ради при міському голові Яна Бутиріна.

Директор ліцею Сергій Григор’єв каже, що здоров’я дітей потребує великої уваги, а спорт допомагає його зміцнити. І додає, що заклад традиційно приймає футбольні першості: «Наша команда — кількаразовий чемпіон всеукраїнських учнівських змагань. Також важливо, що майданчик став безпечнішим, тож ризик дістати спортивну травму тепер мінімальний. Від занять спортом вони отримують не тільки користь, а й задоволення».

Самі діти також позитивно оцінили зміни у своїх школах.

Дніпро.