Дніпро позбувається амброзії: у місті знайшли екологічний спосіб боротьби

logo

Главная страница / Новини Дніпра / Дніпро позбувається амброзії: у місті знайшли екологічний спосіб боротьби ЕКСКЛЮЗИВ Дніпро позбувається амброзії: у місті знайшли екологічний спосіб боротьби

Боротьба з амброзією у Дніпрі

У Дніпрі зафіксовано значне скорочення амброзії в зелених зонах, де кілька років тому застосовували агрохімічний метод ліквідації. Про це повідомив незалежний експерт Руслан Масненький, пише “Наше місто”.

Зелена зона вШевченківському районі Дніпра. Незалежний експерт перевірив це місце на наявність нових паростків амброзії.

Експерт перевіряє місцевість на наявність нових паростків амброзії

-Тут декількароків тому провели ліквідацію амброзії агрохімічним методом. Тобто вдалося зменшити присутність амброзії до 85-90 % на деяких локаціях, у деяких місцях вогнища перетворилися лише на поодинокі сходи, — розповів Руслан Масненький, незалежний експерт з ліквідації карантинних рослин у населених пунктах.

Важливим фактором є використання безпечного та екологічного препарату, який нешкодить людям, тваринам та навколишньому середовищу. Цей біологічний інсектицид, на відміну від токсичних аналогів, дозволений до застосування в населених пунктах.

Боротьба з амброзією у Дніпрі

-Аналогів в Україні немає. Більшість подібних, що використовуються в сільському господарстві, не можна використовувати у населених пунктах, тому що вони токсичні й можуть шкідливо вплинути на ґрунт та на екосистему. Препарат наноситься на всю рослину й одразу діє — паросток ніби«зав’ядає». Препарат, на відміну від інших, не зашкоджує різнотрав’ю, тому знищується фактично одна рослина, трава відновлюється, — додав незалежний експерт.

Кожну локацію інспектують на доцільність проведення таких заходів. У першу чергу до списку оброблення входять місця загального користування.

Ярослав Крисько, заступник директора – начальник управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політикиДМР

-У Дніпрі цьогоріч загальна кількість обробки рослин на території міста — близько 90 гектарів. Але боротьба з алергенними рослинами — це обов’язок не лише органу місцевого самоврядування, а й мешканців приватного сектору та підприємств. Це ліквідація бур’яну на прилеглих територіях. У разі фіксування фактів бездіяльності складатимуться протоколи за порушення правил благоустрою території міста. Це адміністративна відповідальність, — зазначив Ярослав Крисько,заступник директора – начальник управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради.

Завдяки спільним зусиллям міської влади та жителів Дніпра, зелені зони міста стають не лише комфортними місцями для відпочинку, але й безпечними для здоров’я.

Фото: НМ.

Читайте также: Тваринку чи другу половинку: кого виберуть дніпряни(опитування).

Категорія: Влада, Новини Дніпра,Новини здоров’я Дніпра, Тема дня

Позначки: Головне, Здоров’я

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: