Дніпро першим в Україні здобув членство у міжнародній Асоціації агенцій місцевої демократії

logo

Дніпро першим в Україні здобув членство у міжнародній Асоціації агенцій місцевої демократії

26 січня заступник міського голови Дніпра Олександр Шикуленко та генеральний секретар Асоціації агенцій місцевої демократії (ALDA) Антонелла Вальморбіда підписали меморандум про співпрацю. Угода мерії та міжнародної неурядової організації, яка займається просуванням ефективного управління, передбачає взаємну підтримку у сфері розвитку міжнародних, соціально-культурних та економічних відносин. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу міськради. 

«Дніпро – дуже прогресивне місто, яке динамічно розвивається. Ми хочемо якісних змін не лише в економічній сфері, а й у міжнародному напрямі. Та ще жодного разу Дніпро, наш муніципалітет, не були членами міжнародних організацій. Тому це дуже знакова подія для нас. Упевнений, що це – початок плідної взаємної роботи», – зазначив Олександр Шикуленко.  

Згідно з документом, сторони мають об’єднати зусилля, зокрема, для створення платформи забезпечення співпраці, діалогу, обміну досвідом та найкращими практиками розвитку місцевої демократії. Спільна робота також повинна сприяти міжкультурному та міжетнічному діалогу в місті, розвитку регіональної та європейської співпраці та контролю за дотриманням прав людини. Антонелла Вальморбіда, генеральний секретар Асоціації агенцій місцевої демократії, яка спеціалізується на заходах, що сприяють розвитку співпраці між місцевими органами влади та громадськістю, зазначила, що початок членства Дніпра в ALDA – дуже важливий етап розвитку міста. За її словами, серед членів ALDA Дніпро стане особливим містом з особливими повноваженнями.

«Ми пишаємося, що ви вирішили приєднатися до ALDA. Це – правильне рішення. Це відповідальність – розділяти та фокусуватися на цінностях місцевої демократії. Вам треба буде не лише говорити, а й активно діяти – реалізовувати проекти», – сказала Антонелла Вальморбіда. У свою чергу заступник мера Дніпра Олександр Шикуленко додав, що місто готове до такої роботи і також може поділитися власним досвідом у деяких питаннях. 

Додамо, що в березні минулого року очільник Дніпра Борис Філатов уже зустрічався з представниками Асоціації агенцій місцевої демократії. 

Асоціація агенцій місцевої демократії (ALDA) заснована ще в 1999 році з ініціативи Ради Конгресу Європи місцевих і регіональних влад з метою координації та підтримки мережі агентств місцевої демократії. У Дніпрі ALDA працює з 2015 року. Європейська асоціація місцевої демократії налічує близько 180 членів із понад 35 країн світу. Усі вони – представники місцевих органів влади, асоціацій та неурядових організацій.

Автор: Аврелія БЕНКЕТ