Дніпро може втратити історичну будівлю театру імені Шевченка

logo

Дніпро може втратити історичну будівлю театру імені Шевченка

Дніпровський драматичний театр імені Шевченка в рік свого 100-річного ювілею потребує допомоги і підтримки тих, хто небайдужий до мистецтва. Про це вчора, 18 квітня, на прес-конференції в ІА «Мост-Дніпро» розповіла директор та художній керівник театру, заслужена артистка України Оксана Петровська, передає Дніпроград.

«22 вересня ми відзначаємо важливу дату — 100 років від дня заснування державного українського театру. 25 серпня 1918 урядом Української держави був затверджений Законодавчий проект про заснування в Києві Державного драматичного театру, а в 1919 році вийшла постанова про націоналізацію і перейменування в Перший державний драматичний театр імені Т.Г. Шевченко.

Весь час, аж до 1927 року, театр гастролював по Україні. А в 1927 році отримав постійну прописку в Дніпрі в приміщенні колишнього британського клубу. Це була одна будівля з Будинком офіцерів, який сьогодні ганебно руйнується. До речі, весь цей будинок — одне ціле, і має статус об’єкта культурної спадщини національного значення», — розповіла Оксана Петровська.

Оксана Петровська розповіла, що в тій частині будівлі, яка належить колишньому Будинку офіцерів, оселилися безхатьки,  які руйнують будівлю зсередини. Тож театрали звертаються до всіх небайдужих людей з проханням підтримати їх, і не дати зруйнувати пам’ятник архітектури.

«Ми хотіли б звернутися до архітекторів, до діячів культури і мистецтва, до керівництва міста і області, до працівників ЗМІ, до Міністерства культури, до інституту збереження архітектурної спадщини України — долучитись до нашого голосу і не дати зруйнувати пам’ятник архітектури. Разом з Будинком офіцерів руйнується і театр ім. Т.Г.Шевченка. Стіни, покрівля, каналізація — все пов’язане з театром. Безхатченки, які оселилися в будівлі, палять там багаття, вирізають каналізаційні труби, тим самим завдаючи театру великі збитки, на відшкодування яких у нас немає коштів. Завдяки обласній владі ми маємо хоч якусь можливість підтримувати театр в належному стані. Нам виділили кошти на ремонт покрівлі, на підйомник для людей з обмеженими можливостями, на ремонт фойє. Зараз ми дуже сподіваємося, що знайдуться кошти і на реставрацію театру», — говорить вона.

Оксана Петровська підкреслила, що Україна має пишатися своїми театрами і підтримувати їх так, як це роблять за кордоном.

«За кордоном пишаються старовинними театрами, роблять все можливе, щоб зберегти їх належний вигляд. Ми сподіваємося на допомогу і розуміння наших керівників, тому що Україна без театру, без культури не може розвиватися як європейська країна. Ми повинні гастролювати по Україні та показувати наші роботи українського народу, пропагувати українську культуру, мову, виховувати патріотизм своїми уявленнями. Але ми не можемо цього робити. Адже у нас навіть немає машини, за допомогою якої ми змогли б пересуватися по країні. Наші машини списали, а новими, на жаль, не порадували», — розповіла Петровська.

Автор: Дарина ТВАРА