Дніпряни вимагали у московського патріархату підтримати створення Єдиної помісної церкви

logo

Дніпряни вимагали у московського патріархату підтримати створення Єдиної помісної церкви

Сьогодні, 19 листопада, представники різних громадських організацій вийшли на пікет під будівлю Дніпровської єпархії УПЦ МП з вимогою взяти участь у Об`єднавчому Соборі Православних Ієрархів України 22 листопада. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Активісти вийшли до єпархії московського патріархату із плакатами «Січеславщина за Томос», «Владика Ірина, не продай Україну», «Українцям помісну церкву» та вимагали підтримати створення в Україні Єдиної помісної православної автокефальної Церкви. 

«Сьогодні патріотична громадськість вирушила на зустріч з владикою Іринеєм, щоб з`ясувати його ставлення до створення в Україні Єдиної Помісної Православної Автокефальної Церкви», — зазначив голова ГО «Майдан-Січеслав Дніпро» Віктор Романенко.

До активістів вийшов отець Миколай — представник Іринея. Він зазначив, шо їх владики сьогодні немає і з активістами він не зустрінеться.

«Ми завжди підтримували і підтримуємо незалежність України. Ми підтримуємо Томос, який маємо з 1991 року. І наша церква — українська. І не має жодного стосунку до Москви. В храмах московського патріархату немає агресії до патріотів. А якщо є, то не звертайте уваги, бо люди різні і розуміють по-різному», — переконував громадськість отець Миколай.

Проте в цей час до активістів вибігла агресивно налаштована представниця московського патріархату, яка намагалася порвати плакати про Автокефалію. Вона голосно кричала, що не продасть Русь і ніколи не стане католиком. На пояснення присутніх, що Томос не має жодного стосунку до католицизму, жінка махала руками та погрожувала «господньою розправою».

У підсумку, отець Микола повідомив, що їх місцевий осередок підтримує бажання українців до незалежної церкви, проте у Об`єднавчому Соборі Православних Ієрархів України участь вони  не братимуть.

«Якщо українці хочуть об`єднання, то давайте об`єднуватись навколо нашої церкви», — зазначив він.

Отець Микола пообіцяв провести зустріч патріотичної громадськості з владикою Іринеєм пізніше. 

Нагадаємо, у Кривому Розі прихильники автокефалії штурмували резиденцію митрополита УПЦ МП.

Автор: Дарина ТВАРА