Дніпряни пройшли шлях «від ікони до писанки» (Фото)

logo

У Дніпрі у Художньому музеї під час заходу «Від ікони до писанки» відвідувачі дізналися, про що може розказати «експонат місяця» ікона Самарської Божої Матері. Також під час виставки Юлії Датченко «У променях символів» відвідали майстер-клас авторки (писанки й витинанки).

Перше достовірне письмове свідоцтво про шановану в краї Самарську ікону Божої Матері з’являєтся у 18 ст. За переказами ця святиня привезена зі сходу запорізькими козаками.

Ще одна назва ікони – Новокодацька. Адже наприкінці 18 ст. вона знаходилась у Свято-Миколаївському храмі містечка Нові Кайдаки. Саме тоді розповсюдилися і були зафіксовані відомості про чудеса, що походять від цієї ікони. А в 1772 р. Петром Калнишевським — останнім кошовим отаманом Січі для ікони було виготовлено срібні ризи. Збереглося кілька старовинних списків цієї ікони, один з яких знаходиться в Самарському Пустинно-Миколаївському монастирі, зазначаютьу прес-службі музею.

На представленій виставці «У променях символів» можна побачити колекції за зразками писанки Катеринославщини (кінець ХІХ – початок ХХ ст.), Павлоградського повіту (оригінали зберігаються в Російському етнографічному музеї м. Санкт-Петербурга), Синельниківського району й авторські писанки, що поєднують давні символи. Витинанки — понад 40 робіт, в яких увиразнюються символи й образи, зокрема: «Дерево життя», «Писанкові півники», «Ті, що тримають світ», «Святкове дерево», «Мамай» тощо.

Захід, який поєднав історію та мистецтво, пройшов дуже насичено та зібрав багато гостей.

Поделиться ссылкой: