Дніпряни продовжують боротись за здорове майбутнє, очищаючи навколишнє середовище від отрути

logo

Дніпряни продовжують боротись за здорове майбутнє, очищаючи навколишнє середовище від отрути

Мешканці Дніпра почали активно приєднуватись до волонтерського руху «Батарейки, здавайтеся!», ціллю якого є збирати 100% використаних батарейок, для того щоб не потонути в цих небезпечних відходах. Про це повідомляє Дніпроград з місця проведення заходу об’єднання громади з волонтерами.

Волонтери Дніпра першими звернули увагу на масштабну екологічну проблему країни. Вони встановили, що через те, що щороку в Україну завозиться близько 12 тон батарейок, а силами волонтерів і компаній з них збирається всього 1%, в майбутньому ми можемо просто потонути в них.

«Ми отримали дані про ввезення на митниці, а вони здійснюють тільки законні операції. Проте, як говорять підприємства, існує і чорний ринок завозу батарейок, що ще більше ускладнює проблему», — говорить засновниця волонтерського руху Любов Колосовська.

Небезпека нелегальних батарейок може бути більш значною, ніж законних. Якщо в складі звичайних батарейок міститься небезпечний свинець, кадмій та залежно від виду — кислоти та луги, то в підпільних може бути уся таблиця Менделеєва, починаючи з ртуті. Враховуючи те, що одна звичайна батарейка забруднює 20 м2 землі або 400 л води важкими металами, можна зрозуміти наслідки більше 12 тон викинутих на призволяще цих відходів.

Саме для вирішення цієї екологічної проблеми дніпровська команда волонтерів розпочала цикл заходів, за допомогою яких планується долучити до акції збору батарейок усіх небайдужих.

Перша цікава зустріч відбулася 3 вересня у SPACE HUB, тут дніпряни мали можливість поглибити свої знання в області цієї проблеми, дізнатися як створити пункт прийому і погратися з роботом, який вміє сортувати батарейки.

Модель електронного помічника з сортування і переробки створив член технічної студії «Винахідник», яка є всеукраїнською мережею дитячих центрів, де діти 3-16 років навчаються за допомогою конструкторів LEGO Education. Саме таким чином вдалося за пару годин створити сортувальника за принципом ваги.

Діти, присутні на заході, були прикуті до диво машини, поки дорослі гості отримували наліпки і літературу для відкриття власного пункту прийому.

«Створити пункт дуже просто. Треба взяти тару — будь-то пляшка, або куплена гарна коробка — прикріпити наліпку з емблемою волонтерського руху, повісити тару з пізнавальними плакатами поряд, чи то в під’їзді, чи то на роботі і по можливості зареєструвати пункт на сайті, щоб люди могли про нього дізнатися. Все», — розповідає Христина Говоруха, координатор по роботі з волонтерами проекту «Батарейки, здавайтеся!»

Загалом захід пройшов весело, і для дітей, і для дорослих, там кожен міг також долучитись до флешмобу аваторок, зробивши фото з батарейкою і жовтою рукавичкою, що символізує збір цих небезпечних відходів.

Станом на ранок наступного дня після заходу більшість присутніх таки відкрили власні пункти, а це говорить про зацікавленість людей у вирішенні проблеми. По наповненню тари батарейками кожен координатор може відвести небезпечні відходи на вул. Эфремова, 4-А (веломайстерня Veliki.dp.ua, Пн-Сб з 15:00 до 20:00), де їх зберігатимуть до того моменту поки не розпочнеться процес переробки, який має перевернути світогляд експертів в цій сфері і знайти порозуміння з постачальниками.

099-311-67-96, 097-168-55-76, 093-484-19-46

Автор: Аврелія БЕНКЕТ

Діти грають з роботом

Відразу з`явились нові пункти