Дніпряни обрали кращі громадські ініціативи проекту «Бюджету участі»

logo

Дніпряни обрали кращі громадські ініціативи проекту "Бюджету участі"

Сьогодні, 27 жовтня, у Дніпровській міській раді підбили підсумки голосування за кращі проектні пропозиції бюджету участі. Це вже друга хвиля партиципаторного бюджетування у місті, цього разу дніпряни обрали вісім великих та 44 малих проектів-переможців, які будуть реалізовані у 2018 році. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Всього на розгляд дніпряни подали 270 громадських ініціатив, з них 209 успішно пройшли оцінку профільних комісій та були виставлені на голосування. 

«Загалом низка цікавих проектів. Серед великих — це реконструкція занедбаного сторічного парку на житловому масиві Ігрень та створення сучасного 3D-планетарію для космічного міста. Серед малих проектів — це здебільшого благоустрій будинків та подвір’їв, а також реконструкція бібліотек та модернізація шкільних кабінетів. Найбільше голосів набрали проекти зі сфери освіти, спорту, культури, туризму та благоустрою», — розповів голова експертної комісії з питань партиципаторного бюджетування міськради Олександр Купрієнко.

Незабаром міська рада має прийняти проект бюджету на наступний рік, на партиципаторне бюджетування планують закласти 16 млн грн. Загалом за проекти проголосувало близько 40 тис. дніпрян, кожен міг обрати два великих та два маленьких проектів. У підсумку було віддано 85 тис. голосів, але 30 тис. з них було дискваліфіковано та анульовано.

«Ми зібрали усі паперові голоси з бібліотек та ЦНАПів, проаналізували кожен бланк і виявляли невідповідність строкам, нормам подання. У результаті, ми вирішили виключити голоси, які було подано на папері і які мали порушення у заповненні. Також був випадок, коли нам дзвонила пенсіонерка, яка хотіла проголосувати через BankID, але система сповістила, що всі її голоси уже використано. А жінка стверджує, що вона не голосувала. Тобто хтось скористався її персональними даними та проголосував замість неї», – зазначив директор департаменту з питань енергоефективних технологій та ініціатив міськради Дмитро Семенніков.

Щодо проектів першого етапу «Бюджету участі», то фахівці запевнили, що їх активно реалізують — понад 10 проектів на етапі тендерної закупіві. Чотири ініціативи з благоустрою реалізовані не будуть, адже вони дублюють плани міськради щодо цих об’єктів або знаходяться на приватній території.

Нагадаємо, низкою громадських організацій було зафіксовано спроби сфальсифікувати результати проекту «Бюджет участі». 

Автор: Дарина ТВАРА