Дніпряни долучаються до флешмобу та підписують згоди на посмертне донорство органів

logo

image

Судмедексперт з Дніпра допомагає підписувати згоду на посмертне донорство органів. Про нього i трансплантацію в Україні в інтерв’ю Відкритому розповів лікар судово-медичний експерт, трансплант-координатор Анатолій Жмаков.

Поворотним у трансплантації стало прийняття змін до Закону «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» від 20.12.2019 року. Законодавчо в Україні закріплена презумпція незгоди, тобто вважається, що всі українці незгодні, щоб у них після смерті мозку вилучали органи. На сьогодні посмертне донорство можливо за письмової згоди родичів померлого. Також у Законі передбачено, що людина може дати прижиттєву згоду на донорство, звернувшись до трансплант-координатора або УЦТК (Український центр трансплант-кооординації). Але наразі таких прижиттєвих згод у ЄДІСТ небагато. Нещодавно Верховна Рада ухвалила зміни до закону, які дають змогу надавати прижиттєву згоду (або незгоду) на донорство через портал ДІЯ.

«Зараз трансплантологія в Україні розвивається стрімко і має колосальну підтримку держави. Вже два роки, як в Україні перезапустили трансплантацію, і вже рік, як почав працювати Український центр трансплант-кооординації. У цивілізованому світі процедура підписання згоди є нормою, й мені дуже хочеться , щоб в Україні можливостей врятувати чиєсь життя ставало більше. Тому я, як волонтер трансплант-координатор поставив собі ціль підписати 1000 згод на посмертне донорство органів, оскільки я знаю наскільки це важлива справа. Якщо компанії або окремі родини, чи хтось особисто,  хоче більше дізнатись про згоду та взагалі про донорство — зв’язуйтеся зі мною і ми обов’язково домовимся про зустріч», — розповів Анатолій Жмаков.

Пілотний проєкт із трансплантації продовжено до грудня 2023 року, що дає можливість і надалі збільшувати кількість операцій, проведених в Україні. Завдяки практичному досвіду, отриманому в 2021 році та відповідно до стратегічного плану розвитку системи трансплантації, у 2022 році розпочинаються роботи зі стандартизації медичних закладів і лабораторій за участі фахівців УЦТК.

Також говорили про приклад особливостей функціонування системи трансплантації в інших державах світу.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА:Як ОСББ зменшити платіжки за опалення вдвічі: у Дніпрі почали енергомодернізацію будинків.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.