Дніпрянам розповіли про нову назву однієї із вулиць міста

logo
199092_dniprjanam_rozpovili_pro_novu_nazvu_odnie.jpeg


Дніпрянам розповіли про нову назву однієї із вулиць міста

Вчора, 18 листопада, у Дніпрі відбулася чергова вулична просвітницька лекція, яка має на меті ознайомити жителів міста із історією життя діячів, на честь яких названі вулиці міста, повідомляє Дніпроград. 

Цього разу на перетині пр. Пилипа Орлика та вул. М. Грушевського  місцевих мешканців чекала розповідь про проспект Пилипа Орлика, названий на честь гетьмана, творця першої української конституції 1710 року (колишня назва – проспект Ілліча). У квітні 1710 р. Пилип Орлик після обрання гетьманом Війська Запорозького замість померлого Мазепи, став автором «Пактів й конституції прав і вольностей Війська Запорозького». 

«Пилип Орлик мав дуже хорошо освіту на той час, що забезпечило йому стрімкий підйом по кар’єрним сходинкам серед козацької старшини. Після невдачі задуму гетьмана Мазепи, Орлик підхопив його ідею про незалежність від Росії і співробітництво із західними і південними союзниками, зокрема Швецією. Після низки невдач, гетьман Пилип Орлик був змушений виїхати за межі держави, але свою дипломатичну діяльність він не покинув. Все своє життя він присвятив створенню антиросійської коаліції та боротьби за незалежність козацького краю. Про його особистість та першу українську конституцію ведуться гострі дискусії, але вклад Пилипа Орлика в розвиток української державності є доволі вагомим», — зазначив лектор, доцент Дніпровського національного університету Олег Репан.

Захід відбувся у рамках другого сезону просвітницьких акцій та за підтримки КП «Агенство розвитку Дніпра».

Нагадаємо, що нещодавно дніпрянам розповіли про вулицю Радієвського.

Автор: Антон МОРОЗ


А поделиться?