Дніпрянам розповіли про історію свята Купала

logo

Дніпрянам розповіли про історію свята Купала

7 липня у Дніпровській центральній бібліотеці пройшла інтерактивна лекція, присвячена святу Івана Купала. Про це передає Дніпроград з місця подій.

Працівники бібліотеки розповіли дніпрянам історію розвитку свята Купала, його еволюцію та сучасну традицію святкування. Крім того, учасники заходу мали змогу подивитися різноманітні документальні відеоряди, в яких йшла мова про давні забобони наших предків, їх ставлення до свята, процес святкування тощо. 

Традиції святкування Купала беруть початок з дохристиянських часів. Тоді цей день вважався вершиною розквіту життя. Це свято припадає на день літнього сонцевороту, тому символізує народження літнього сонця — Купала і тим самим завершує панування весняного сонця — Ярила. Тоді вірили, що рослинний і тваринний світ отримує найбільше тепла і світла, визрівають зерна і плоди. 

Свято починалося ввечері, напередодні Купала. Основним стрижнем, довкола якого відбуваються дійства, є купальський вогонь, який символізує сонце, яке має горіти цілу ніч — від заходу до світанку. У надвечір’я дівчата гадають на судженого — кидають у воду свої вінки, а хлопці повинні їх дістати. Вінок — це символ щастя та одруження. Чий вінок хлопець дістане, того й дівчина повинна поцілувати і мусить бути з ним у парі на це свято. 

Коли забави стихають, люди від вогнища запалюють свічки на заготовлених до того  кошиках і йдуть до річки, щоб пустити їх водою й ушанувати предків. Після цього всі сідають за святкову вечерю, віддаючи шану предкам і молячись за народження літнього сонця.

Під час лекції зазначили, що дуже важливо, аби кожен розумів вагу цього свята для наших давніх родичей. Бо він був одним із найважливіших днів у всьому році. Наші предки вірили, що у цей час вогонь, вода та земля об’єднуються в одне ціле і набувають магічних сил, використати які може кожна людина. 

Дніпро у цьому році збирається відзначити свято Купала благодійним шоу «Купальські вечорниці», який пройде 7 липня в аквапарку, який розміщений на Набережній Перемоги. Захід проводиться з метою допомогти дітям з особливими потребами, які проживають в міському дитячому будинку-інтернаті на вулиці Чичеріна.

Автор: Антон МОРОЗ