Дніпрянам розповіли, коли та як здійснюється індексація зарплати

logo

Індексація зарплати має проводитися регулярно у зв’язку з урахуванням зростання споживчих цін. Її не здійснюють лише в ті місяці, коли працівникам підвищують посадовий оклад. При цьому індексується не вся зарплата, а лише її частина, повідомляє  Дніпро Регіон  з посиланням на biz.today.ua

Індексація зарплати провадиться заради того, щоб хоча би частково компенсувати працюючим громадянам зростання споживчих цін. У різні місяці вона може бути різною, оскільки і темпи зростання цін також різні. Проте, є загальні правила нарахування індексації зарплати.

Ці правила такі:

У місяці, в якому працівнику підвищують оклад чи тарифну ставку, індекс споживчих цін (ІСЦ) приймають за одиницю чи 100%. Його приймають за вихідний (базовий) місяць. Таким чином ІСЦ нараховується у місяцях, які йдуть за базовим.

Українцям розповіли, коли та як здійснюється індексація зарплати

Зарплата індексується лише у межах прожиткового мінімуму для осіб працездатного віку. Та частина зарплати, яка перевищує цей прожитковий мінімум, не індексується.
У разі наступного підвищення посадового окладу (або тарифної ставки) за базовий вже приймається місяць, в якому відбулося чергове підвищення. І вже цей місяць стає точкою відліку для індексації заробітної плати.
У місяці, в якому відбулося підвищення посадового окладу, індексація зарплати не провадиться, якщо розмір підвищення окладу виходить вище за цю індексацію.
У місяці, в якому здійснюється підвищення посадового окладу, у розрахунок беруть не лише сам оклад, але й інші складові зарплати, які мають постійний характер.

0
0
голосів

Рейтинг статті

Раніше ми писали: