Дніпрянам розповіли як отримати компенсацію від держави за втрачене майно у зоні АТО

logo

Дніпрянам розповіли як отримати компенсацію від держави за втрачене майно у зоні АТО

Сьогодні, 19 травня, під час прес-конференції юрист Правозахисної групи «СІЧ» Ксенія Онищенко розповіла наскільки реально отримати компенсацію від держави пошкодженого майна в результаті ведення АТО. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

За час проведення антитерористичної операції на Сході України від бойових дій постраждали сотні тисяч жителів. У більшості випадків люди опинилися просто неба в результаті обстрілів або попадання снарядів. Сьогодні ті, хто позбувся даху над головою, в більшості випадків не мають доступу до свого житла. Як випливає зі статті 19 Закону України «Про боротьбу з тероризмом», на підставі якого проводиться антитерористична операція, відшкодування шкоди, заподіяної громадянам терористичним актом, проводиться за рахунок коштів Держбюджету. 

«За Законом України шкода, яка була заподіяна під час проведення АТО відшкодовується в повному обсязі і несе за це відповідальність Держава. Відшкодування шкоди, як написано в законі, визначається за певним порядком, але на даний момент цього порядку і не існує, цим і зловживають посадові особи та державні органи», — розповіла правозахисниця.

За словами Ксенії Онищенко, отримати зараз компенсацію за пошкоджене майно в АТО дуже важко, але реально. На думку експерта, всьому виною пасивність українських правоохоронців і відсутність чіткої інструкції, як це можна зробити.

«Суди відкладають ці справи на два, а то й три роки, затягують судові засідання, відкрито саботують процес. Чому? Певно тому що є наказ «зверху», бо якщо усі підуть отримувати відшкодування це виллється державі в чималу суму. Але ми йдемо, ми боремося, і відстоюємо законне право отримати кошти, і три роки судових тяганини нас не лякають», — зазначила юрист.

Відтак кожний, хто втратив власну домівку під час АТО може звернутися за консультацією та допомогою до ПГ «СІЧ».

«По-перше, людина має написати заяву до СБУ та повідомити, що відбувся злочин за певними статтями. Тоді особу визнають потерпілою, і на підставі цього можна вже звертаєтесь до суду. Далі збираєте усі необхідні документи — на житло, акти комісійного обстеження, фото та відео докази про зруйноване житло. І на підставі цього формується позовна заява, долучається відповідач в особі Кабміну України», — зазначила Онищенко.

Попри те, що строки вирішення справи геть не позитивні, експерти відзначають, що подібні світові прецеденти вирішувалися на користь потерпілих.

Автор: Дарина ТВАРА