Дніпрянам розкажуть про повстання українських республіканців проти гетьмана Павла Скоропадського

logo

Дніпрянам розкажуть про повстання українських республіканців проти гетьмана Павла Скоропадського

17 січня у культурно-виставковому центрі “Mediaprostir” відбудеться чергова лекція з історії української революції у Дніпрі. Цього разу містянам розкажуть про повстання українських республіканців проти гетьмана Павла Скоропадського, передає Дніпроград.

Дніпровський журналіст та дослідник історії української революції Максим Мірошниченко оголосив про продовження серій лекцій «Антигетьманське повстання у Катеринославі 1918-го року». Під час зустрічі історик розповість чому синьо-жовті соціалісти вдалися проти виступу ніби-то такого ж синьо-жовтого гетьмана та як на спинах повстанців в Україну знову зайшли більшовики.

«У Катеринославі антигетьманське повстання проходило із своїми особливостями — тут влада гетьмана впала практично відразу — колишні гетьманці оголосили себе «білими» і саме у Катеринославі розпочалася боротьба між українськими республіканцями, білими та червоними, яка згодом поширеться по всій Україні. Ще однією силою були австро-угорські війська. А під Катеринославом хазяйнував ще й Махно. Як жило розділене на кілька ворогуючих таборів місто? Чим закінчилася уся ця історія? І хто кому був ворогом, другом чи просто ворогом свого ворога?», — йдеться у запрошенні.

Початок о 18:00. Вхід вільний.

Автор: Дарина ТВАРА