Дніпрянам радять, як вберегтися від переохолодження

logo

Дніпрянам радять, як вберегтися від переохолодження

У Дніпропетровську область нарешті прийшла зима зі справжніми морозами. Чим загрожують сильні морози, як запобігти обмороженню й що робити, якщо вже не пощастило зазнати їх сильного впливу, розповіли лікарі під час прес-конференції в ІА «Мост-Дніпро», передає Дніпроград.

Різке похолодання сприяє переохолодженню організму та обмороженню частин тіла людини. Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг.

«При тривалому переохолодженні розвивається обмороження. До обмороження більш схильні пальці, кисті, стопи, вуха і ніс. При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк. При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з’являються пухирі з прозорою рідиною», — розповів лікар-травматолог Дніпровської міської клінічної лікарні № 9 Юрій Шиман.

Аби уникнути переохолодження під час перебування на холоді треба закривати, де це можливо, всі відкриті ділянки шкіри. Слід періодично перевіряти чутливість обличчя та кінцівок. Також не варто вживати алкогольні напої на холоді – алкогольне сп’яніння сприяє високій втраті тепла. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло.

Завідувач відділенням інтенсивної терапії політравми Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова Ігор Йовенко розповів подробиці унікального порятунку людини, температура тіла якого впала до 21 градусу.

«86-річний дідусь поступив до лікарні Мечникова з температурою близько 21 градус. Це переохолодження вкрай важкого ступеня, яке в 95% випадків закінчується летально. Але завдяки застосуванню спеціального обладнання для медичного зігрівання пацієнтів, нам вдалося його відігріти. Зараз він йде на поправку, спілкується з родичами і ми впевнені, що незабаром він буде виписаний», — розповів Ігор Йовенко.

Також лікарі закликають користуватися пунктами обігріву. У місті відкрито 25 стаціонарних пунктів обігріву.

Автор: Дарина ТВАРА