Дніпрянам покажуть польські картини

logo

12 квітня 2017 року Дніпропетровський художній музей вперше репрезентує музейну колекцію польських майстрів у рамках проведення фестивалю «На крилах дружби», що ініційовано Генеральним консульством Республіки Польща у Харкові, Університетом митної справи та фінансів (УМСФ),  Українсько-Польським Центром при УМСФ, який цього року відзначає своє 10-річчя.

У зібранні музею зберігаються твори образотворчого мистецтва польських майстрів кінця ХVIII – ХХ століть. Нажаль, музейна колекція не може сперечатися, наприклад, з музеями Львова за кількісну складову колекції польських художників, але за якістю та значенням представлених експонатів можна нею пишатися.

польські картини

Твори кінця ХVIII ст. представлені живописними портретами Івана Мазепи в обладунках та портретом Анни Соколінської з родини каштеляну – невідомих польських художників. 1817 роком датується портрет Георгія Тимофійовича Мизька – сина першого директора Катеринославської класичної гімназії, написаний Йосипом Олешкевичем (1777-1830).  Ці портрети є типовими зразками для свого часу з усіма визначальними для них композиційними реаліями та живописно-образними рішеннями

Зберігаються у музеї декілька живописних творів Генріха Семирадського (1843-1902), творчість якого відноситься до пізнього європейського академізму, роботи Вільгельма Котарбінського (1848-1921) – яскравого представника стилю «модерн», репрезентовано твором «Елегія». Автор алегоричних скульптурних композицій Ципріян Годебський (1835-1909) одночасно з академічними скульптурами створив низку монументів, присвячених великим представникам  польської культури, і, в колекції музею зберігається зменшена копія пам’ятника національному поету Адаму Міцкевичу, що встановлений у Варшаві.

«Радісний травень», «Садиба», «Перед заходом сонця», «Осінній ранок», «Вікно з фіалками» –  це назви живописних робіт початку ХХ ст. Станіслава  Жуковського (1873 – 1944), послідовника І. Левітана, одного з найвідоміших пейзажистів імпресіоністичного напрямку, учасника виставок передвижників, який у 1923 році емігрував до Польщі і загинув під час Другої світової війни у концентраційному таборі. Виразні твори художника й досі вражають майстерністю, досконалою технікою малюнку.

Навіть, невелика за обсягом колекція майстрів польського походження доводить, що соціальна роль мистецтва для цих митців стала викликом, а основною проблемою для художників будь-якої нації завжди була проблема свободи та творчої незалежності, повідомляють у прес-службі музею.

Поделиться ссылкой:

Метки: Дніпро, музейна колекція, польські картини, польські майстри, фестиваль, Художній музей