Дніпрян запрошують стати учасниками флешмобу (Фото)

logo

Мешканці Дніпра та області можуть взяти участь в особливому флешмобі. Як повідомляє Дніпровський будинок мистецтв, 4 квітня цього року з 11.00 до 23.00 в Україні відбудеться дуже цікава подія — світовий флешмоб «Українська пісня крокує світом», присвячений видатній американській співачці українського походження Квітці Цісик. Згадайте у цей день незрівнянну Квітку українською піснею — закликають організатори.

Українка Квітка Цісик народилася у США, в сім’ї емігрантів із Західної України, і все своє життя прожила у США. Як показали результати роботи музикознавців-дослідників, корені роду Квітки Цісик — із села Пійло Калуського району Івано-Франківської області. На місцевому цвинтарі покояться прабабуся і прадідусь Квітки. Її батько віртуозно грав на скрипці, свого часу він закінчив Львівську консерваторію, і свою любов до музики він передав своїм донечкам. Її бабуся (у дівоцтві Софія Нагірна-Кандяк), дідусь та мама жили у Львові до 1944 року. У 1949 році родина опинилися у США.

На цілодобовому 5-му україномовному канадському телеканалі Квітка пропагувала українську культуру та історію. Її голосом захоплювався американський шоу-бізнес. Із нею працювали Майкл Джексон, Уітні Г’юстон та інші світові зірки. Але в Україні її почули та оцінили вже після смерті. Повне ім’я співачки – Квітослава-Орися. Рідні та близькі її називали Квіткою.

В Америці й в усьому світі знають Квітку під іменем Кейсі (за поєднанням перших літер імені та прізвища) Цісик. За коротку творчу діяльність завоювала чимало титулів. У 1978 році пісня «Ти осяюєш моє життя», яку виконала Квітка Цісик в однойменному фільмі, отримала Оскар і Золотий глобус. Пісня також була номінована на «Греммі» у категорії «Пісня року».

Співачка працювала і допомагала багатьом відомим американським музикантам та продюсерам. Її голос звучав у рекламних компаніях Coca-Cola, American Airlines, McDonald’s. Протягом 16 років вона була офіційним голосом «Форд Моторз». За це «Форд» дарував їй автомобілі. Квітка — володарка одного з найпопулярніших у світовому ефірі голосів. Американці підрахували, що голос Кейсі-Квітки лунав 22 мільярди разів у різних радіоефірах, з екранів в кінотеатрах, на телебаченні (це у кілька разів більше, ніж населення Землі!).

В ефірі українського радіо не раз звучали в її виконанні «Два кольори», «Чорнобривці», «Я піду в далекі гори». Cум за Україною не покидав співачку. Останньою піснею, яку вона записала, була пісня «Журавлі» на слова Богдана Лепкого.

Квітки Цісик не стало 22 роки тому. Згадайте у цей день незрівнянну Квітку українською піснею.

Поделиться ссылкой: