<>

Дніпрян попередили як вберегти дітей від травматизму

Дніпрян попередили як вберегти дітей від травматизму

Сьогодні, 10 січня, під час прес-конференції в ІА «Мост-Дніпро» завідувач відділенням невідкладної допомоги Андрій Сягайло розповів кілька корисних порад, як зберегти здоров’я малечі та убезпечити їх від травматизму, інформує Дніпроград.

«Дитячий травматизм здається неминучим злом, особливо в період канікул, коли важко контролювати дитину і захищати її від небезпек. Насправді, більшості травм і небезпечних ситуацій можна уникнути. І профілактика дитячого травматизму лягає на плечі батьків. Дитячий травматизм поширений куди більше, ніж травматизм дорослих, і це не дивно. Діти дуже допитливі, намагаються активно пізнавати навколишній світ. Але при цьому життєвих навичок у них ще мало, і вони не завжди уміють оцінити небезпеку ситуації. Тому дитячі травми, на жаль, не рідкість», — розповів Андрій Сягайло.

Відтак протягом 2017 року у відділення невідкладної допомоги потрапило 26 тисяч дітей. З них 12 тисяч тих, хто отримав забої, 7 тисяч — переломи. Дитячі травми класифікуються на побутові — 40%, вуличні — 35%, шкільні та спортивні — 25%.

Звичайно, повністю викоренити дитячий травматизм неможливо. Але завдання батьків – максимально забезпечити свою дитину.

«Способи профілактики дитячого травматизму залежать від віку дитини. Важливо пояснювати та розповідати дітям чому ті чи інші дії робити не можна, навіть у трирічному віці діти вже цілком здатні сприймати аргументацію. Чим старшою стає дитина, тим більш важливим стає пояснювання правил безпеки», — розповів експерт.

Нагадаємо, дніпровські рятувальники та лікарі порадили як вберегтися від травм взимку.

Автор: Дарина ТВАРА