Днепропетровщина — в лидерах по производству фальсифицированного алкоголя!

logo

Днепропетровщина — в лидерах по производству фальсифицированного алкоголя!

00_304

Протягом 2016 року працівники УЗЕ в Дніпропетровській області вилучили понад півмільйона пляшок фальсифікованої алкогольної продукції

Станом на жовтень 2016 року оперативники Управління захисту економіки (УЗЕ) виявили та припинили діяльність 12 підпільних лікеро-горілчаних цехів. Недоброякісної продукції вилучено на суму понад 36,5 мільйона гривень. Попереджено потрапляння «на прилавки» понад 620 тисяч пляшок сурогату.

Одне з провідних завдань Департаменту захисту економіки (ДЗЕ) Нацполіїї є протидія кримінальним правопорушенням у сфері господарської діяльності, що включає боротьбу з незаконним виготовленням, зберіганням, збутом алкогольних напоїв та інших підакцизних товарів.

Даний вид правопорушень впливає не тільки на соціально-економічну ситуацію в державі в цілому, а може становити серйозну загрозу життю і здоров’ю людей.

Виходячи із завдань, які покладені на працівників УЗЕ, оперативники виявляють осередки виготовлення алкогольних напоїв, припиняють діяльність підпільних цехів, вилучають обладнання, яке забезпечує виробництво сурогату та власне недоброякісну продукцію.

Протягом 2016 року оперативники УЗЕ ліквідували діяльність 12 підпільних лікеро-горілчани х цехів, приміщення яких були укомплектовані спеціальним обладнанням для виробництва сурогату та технікою для виготовлення підроблених марок акцизного збору.

Підпільні цехи розташовувалися по всій території Дніпропетровсько ї області: у таких містах, як Дніпро, Кам’янське, Нікополь, Кривий Ріг, Новомосковськ та ін.

Так, у лютому 2016 року оперативники викрили групу підприємців, які не тільки реалізовувала фальсифікат, але й займалась його виробництвом.

Тоді було вилучено майже 2 тисячі літрів спирту, 4,4 тисячі пляшок та 28 тетрапаків фальсифікованої горілки, близько тисячі підроблених марок акцизного податку, понад 76 тисяч кришок для горілчаних пляшок, більш 26 тисяч порожньої скляної та 414 одиниць паперової тари. Загальна вартість вилученого майна складає півмільйона гривень.

У квітні цього ж року було ліквідовано відразу три потужні «підпільні» цехи з виробництва недоброякісної горілки. Припинено постачання фальсифікату у торгівельну мережу міст Кривого Рогу, Кам’янське та Першотравенськ.

Так, щотижня 500 ящиків сурогату доставлялися на склади у м. Кривий ріг. Сумнівна «горілка» реалізовувались через роздрібні торгівельні мережі міста та району. А сам підпільний цех знаходився на території промзони у  м. Нікополь. Поліцейські провели півсотні санкціонованих обшуків, під час яких вилучили фальсифікату на суму понад 2,6 мільйони гривень.

Не допущено потрапляння у роздрібну торгівельну мережу Першотравенська майже 7 тисяч пляшок вже готової фальсифікованої горілки та зірвані плани зловмисників з подальшого виробництва сурогату. Вартість вилученого під час обшуків сягає майже 260 тисяч гривень.

Двоє підприємливих зловмисників з Кам’янського організовували незаконний бізнес у промзоні в приміщенні занедбаної ферми. Ними виготовлялася не тільки фальсифікована горілка, а й підроблялася медична речовина для знезаражування під час ін’єкцій й інших процедур. На підпільному виробництві оперативниками вилучено 100 ящиків фальсифікованої горілки, 30 ящиків підробленого препарату медичного призначення, сировина та обладнання загальною вартістю півмільйона гривень.

Окремі не доброчесні громадяни, озброївшись гаслом: «мій дім – моя фортеця», вирішили виготовляти підроблену горілку у власних домоволодіннях. Відразу два таких виробництва було ліквідовано працівниками управління захисту економіки у травні 2016 року. Одне – у м. Дніпро, а інше – знов таки у Кривому Розі. Ліквідовані лінії з розливу фальсифікату були здатні виготовляти близько 7,5 тисяч пляшок на місяць, загальна вартість яких, у разі реалізації, оцінюється близько 430 тисяч гривень.

Як правило, організатори, до безпосереднього виробництва горілчаної продукції залучали нелегальних працівників, залишаючи за собою функції налагоджування «виробничого» процесу та забезпечення каналів оптової і роздрібної реалізації.

Прикладом тому є ще одне фіктивне виробництво, діяльність якого, також у травні, припинено у Новомосковському районі області. Встановлено, що особою організатором, до неправомірної діяльності було залучено ще трьох мешканців міста Новомосковськ, а під час обшуків було вилучено не тільки більше 950 літрів спиртової суміші, яка готувалася до розливу у пляшки, а й 85 тисяч гривень готівкою, яка була отримана від реалізації вже виготовленої «паленої» горілки.

Виробникам підробленого алкоголю, для забезпечення його реалізації, вкрай необхідно придати своїй продукції хоча б зовнішні ознаки доброякісності. Для цього активно використовуються підроблені марки акцизного збору. Групу з трьох осіб, які виготовляли такі підробки за допомогою копіювальної техніки, було затримано у червні у Кам’янському. Вилучено «кінцеву продукцію» цієї поліграфічної точки. Її обсяг дозволив би реалізувати підробленого алкоголю на суму більш 100 тис. гривень.

Посилення контролю державних органів за обігом спирту — основного компоненту для виготовлення підроблених алкогольних виробів, змушує зловмисників вишукувати його замінники, збільшуючи і без того високий рівень небезпеки для здоров’я кінцевих споживачів.

Одне таке нелегальне виробництво етилового спирту низької якості було виявлене та знешкоджене у місті Кам’янське у жовтні цього року. Працівниками управління захисту економіки знайдено 650 літрів виготовленого спирту, вартість якого оцінюється у 37 тисяч гривень, а також більше 2 тисяч літрів хімічної сировини для його виробництва вартістю більш 15 тисяч гривень.

Усього за поточний рік лише управлінням захисту економіки в Дніпропетровські й області попереджено потрапляння в обіг понад 620 тисяч пляшок сурогату.

Недоброякісної продукції вилучено на суму понад 36,5 мільйонів гривень.

На даний час, за наслідками розслідування злочинної діяльності, 11 особам, причетним до незаконного алкогольного бізнесу, слідчі повідомили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених КК України.

Направлено до суду кримінальне провадження з обвинувальними висновками відносно злочинної організації з 7 осіб, які виготовляли фальсифікат у Нікопольському, а реалізовували – у Криворізькому регіоні. Співучасники обвинувачуються у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255 (Створення злочинної організації), ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 204 (Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів, вчинене злочинною організацією), ч. 3 ст. 199 (Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів) Кримінального кодексу України.

З метою боротьби з даними кримінальними правопорушеннями , Управління просить громадян, яким відома будь-яка інформація з приводу незаконного виготовлення, зберігання, реалізації алкогольних напоїв та інших підакцизних товарів, повідомляти до УЗЕ в Дніпропетровські й області за номером (056)745-04-40 та на електронну адресу uze.dnepr@ukr.ne t.

Управління захисту економіки в Дніпропетровській області

ДЗЕ Національної поліції України

02.11.2016