Днепропетровское УЗЭ (управление защиты экономики) нацполиции идет на рекорд:

logo
dnepropetrovskoe_uzje_upravlenie_zawity_jekonomiki_nacpolicii_idet_na_rekord.jpg


Днепропетровское УЗЭ (управление защиты экономики) нацполиции идет на рекорд:

00_280

Протягом першого півріччя працівниками УЗЕ викрито 116 корупціонерів. Відносно посадовців складено адміністративні протоколи

Працівники Управління захисту економіки в Дніпропетровські й області проводять систематичні заходи із встановлення порушників законодавства у сфері запобігання корупції, зокрема Закону України «Про запобігання корупції», контролюють дотримання посадовцями законодавчих норм та вимог у різних сферах їх діяльності.

Проте, посадовців не лякає передбачена законом відповідальність за корупційні дії, а легкий «заробіток» спокушає на вчинення протиправних дій, і, як результат, посадовці приймають ті чи інші рішення на користь себе або своїх рідних, та діють переважно в умовах конфлікту інтересів.

З початку року складено 116 адміністративних протоколів на чиновників різних рівнів.

Серед посадовців, які притягуються до адміністративної відповідальності переважають депутати сільських та селищних, міських, обласних рад — 38, посадові особи юридичних осіб публічного права — 50, посадові особи місцевого самоврядування — 23, проте зафіксовані й такі порушники корупційного закону: державні службовці – 4, військові посадові особи ЗСУ – 1.

Часто посадовці несуть відповідальність за порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, передбачена ч. 2 ст. 172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У першому півріччі поточного року було складено адміністративний протокол на одного із заступників голови обласної ради, який одночасно з виконанням функцій в органах місцевого самоврядування, був керівником та засновником приватного підприємства, чим порушив обмеження щодо заняття іншою оплачуваною діяльністю.

Заступник голови одного з районів області постав перед судом також за суміщення посади з роботою у комерційній структурі, за що сплатив чималий штраф.

Поширене серед посадовців й особисте преміювання.

Так, за рішенням суду, за вчинення корупційного правопорушення, у якості штрафу довелося сплатити 3,4 тисячі гривень керівнику одного з управлінь райдержадміністрації області, яка у 2015 році за своїм підписом видала наказ про особисте преміювання.

Треба зазначити, що більшість посадовців вже понесли покарання за протиправну діяльність у вигляді штрафу. Найбільша сума штрафу сплачена посадовцем-корупціонером становила – 5,1 тисяч гривень, найменша – 510 гривень.

Усього від початку року судами області розглянуто 47 протоколів та, в результаті, з правопорушників стягнуто штрафів на суму більше 130 тисяч гривень.

Управління захисту економіки

в Дніпропетровській області

ДЗЕ Національної поліції України

12.07.2016


А поделиться?Читайте также: