Днепропетровские газовщики жалуются на промышленность и население

logo

Днепропетровские газовщики жалуются на промышленность и население

Первые — сократили потребление газа, а вторые — нарастили. У газораспределяющей компании упала выручка

За січень-червень «Дніпропетровськгаз» скоротив обсяги розподілу газу майже на 4 млн. кубометрів

За перші 6 місяців 2017 року обсяги розподілу природного газу ПАТ «Дніпропетровськгаз» склали 937 млн куб. м газу, що майже на 4 млн. куб. м менше, ніж за аналогічний період 2016 року. Тому тарифна виручка компанії на 10 млн грн. менша, ніж торік. Ситуація ускладнена тим, що розподіл газу на Дніпропетровщині скоротився через значне зменшення його споживання в промисловості, за рахунок якої субсидуються низькі тарифи на доставку газу для населення. У той же час населення, навпаки, наростило споживання газу. Через дефіцит коштів під загрозою опинилось фінансування робіт з підготовки газової системи регіону до опалювального сезону.

Падіння обсягів розподілу газу «Дніпропетровськгазом» сталося через скорочення його споживання в промисловості та підприємствами теплокомуненерго. Так, за перше півріччя промисловість зменшила споживання газу на 8,1 млн. куб. м газу, порівняно з тим же періодом 2016 року, тепловики – на 11,4 млн. куб. м.

Падіння обсягів розподілу газу в області негативно впливає на фінансовий стан «Дніпропетровськгазу». За перше півріччя тарифна виручка компанії скоротилась більш ніж на 10 млн грн. порівняно з минулим роком. Складність у тому, що розподіл газу на Дніпропетровщині скоротився через значне зменшення його споживання в промисловості, за рахунок якої субсидуються низькі тарифи на доставку газу для населення. У той же час населення, навпаки, наростило споживання газу, чому сприяла недосконала система субсидіювання. Враховуючи, що основним джерелом фінансування поточної діяльності та реалізації інвестпрограми є прибуток з тарифу, під загрозою зриву стоїть виконання запланованих робіт з підготовки мереж до зимового періоду.

«Відчутне зменшення обсягів розподілу природного газу, а з ним і дефіцит тарифної виручки саме в літній період, негативно впливають на діяльність компанії», — говорить комерційний директор ПАТ «Дніпропетровськгаз» Віталій Косенко. — Адже сезонність надходження коштів тарифу на розподіл, які залежать від обсягів споживання газу, не дає змоги компанії в повному обсязі профінансувати в літню пору всі заплановані заходи, а це майже 90% робіт з обстеження, ремонту та профілактики газорозподільної системи області».

Саме сезонність споживання палива, коли влітку воно в середньому зменшується на 70,5% порівняно із холодними місяцями ускладнює становище фінансування поточної діяльності компанії. Так, на Дніпропетровщині у січні цього року обсяг розподілу газу підприємствам ТКЕ сягнув 46,5 млн куб. м газу, натомість у липні він становив лише 8 тис куб. м. Схожа статистика майже в усіх категоріях споживачів. Як результат, у теплі місяці року зменшення споживання газу призводить до скорочення тарифних надходжень майже у 6 разів, однак кошти на обслуговування газових мереж потрібні постійно.

Аби уникнути проблем з утриманням газопроводів у належному стані, виконанням програм з їх модернізації, а найголовніше, із забезпечення безперебійного та безаварійного постачання газу нашим споживачам, необхідно забезпечити стабільність надходження коштів з тарифу. Для цього необхідно ввести плату за потужність, яку варто відокремити від загальної вартості природного газу.

21.08.2017