Держекоінспекція підтверджує плани з перенесення центрального апарату відомства або його частини до Кривого Рогу

logo

20:14 11.09.2020

Держекоінспекція підтверджує плани з перенесення центрального апарату відомства або його частини до Кривого Рогу

Державна екологічна інспекція (ДЕІ) може перенести центральний апарат відомства або його частини до Кривого Рогу, де здійснюється майже 20% загальної кількості шкідливих викидів в атмосферу.

«Тому питання екологічної безпеки в цьому місті має стати одним із пріоритетних у природоохоронній політиці країни», — написав голова Держекоінспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, наразі вивчається доцільність переміщення центрального апарату Держекоінспекції або його частини до Кривого Рогу.

«Це рішення має сенс, адже місто справді проблемне. Якщо в ньому перебуватиме керівництво ДЕІ, то можна буде запобігти масштабним екологічним порушенням. Останнє слово у цьому питанні має поставити Кабінет Міністрів України», — пояснив Мальований.

«У разі переїзду розширюватимемо команду. Потрібні професійні, ініціативні та вмотивовані спеціалісти, які готові боротись за чисте довкілля навіть із найбільшими підприємствами», — констатував керівник відомства.

На зустрічі з жителями Кривого Рогу Андрій Мальований розповів про останні новини в роботі Держекоінспекції саме в цьому регіоні: «Невдовзі будуть об’єднані інспекції Кіровоградської та Дніпровської області, що дасть змогу акумулювати зусилля двох підрозділів на ці регіони, а також раціоналізувати витрати бюджетних коштів на утримання апарату».

Доповнюючи свій допис іншим повідомленням, керівник відомства зазначив, що є ще проблема — скид забруднюючих речовин із балки Свистунова у річку Інгулець. Ставок-накопичувач перебуває на балансі ДП «Кривбасшахтозакриття», який відводить до балки шахтні води таких підприємств, як «ArcelorMittal Кривий Ріг», Центральний ГЗК, «Суха балка».

«Нещодавно Держекоінспекція нарахувала 2,5 млн грн збитків за скид забруднюючих речовин підприємством зі ставка до річки. При цьому, дозволів на спецводокористування у «Кривбасшахтозакриття» немає. Вчора я відвідав держпідприємство в рамках візиту до Кривого Рогу. У 2020 році термін експлуатації ставка-накопичувача закінчується. І потрібно якось вирішувати питання зі скиданням шахтних вод. Проблема балки Свистунова — це вже не якесь регіональне лихо. Прорив ставка може призвести до величезної кількості жертв, руйнування інфраструктури та мільярдів збитків. Тому сьогодні держава має взяти на контроль вирішення цього питання. Без відкладання «на потім», а негайно», — резюмував Мальований.

Те саме скоро може статися зі ставком-накопичувачем балки Свистунова, що перебуває поблизу Кривого Рогу.

Туристи знають цей об’єкт, як «рожеве» озеро, а жителі міста — як страшну техногенну загрозу. Тому ще вже протягом декількох років балка переповнена шахтними водами, які надходять сюди з гірничодобувних підприємств. Гідротехнічні споруди та ставок побудовані ще у 1976 році, їхній стан на сьогодні критичний. В якийсь момент вони просто не витримають навантаження. І тоді декілька міст і селищ можуть опинитися повністю під водою. Люди втратять майно, будинки і можуть втратити своїх рідних.