День козацтва у Дніпрі: парад вишиванок і куліш за «кошові»

logo

День козацтва у Дніпрі відзначили у Тунельній балці. Там влаштували змагання: понад 200 учасників й учасниць з родинами брали участь у конкурсах, які провели на 20 локаціях. За перемогу отримували таку собі місцеву валюту — «кошові», які потім можна було обміняти на борщ або куліш.

Стрільба з лука, перебирання круп та бобових, історична вікторина. Поліна Картушинська взяла участь у кожному. Дівчинка назбирала більше 100 «кошових».

«Мені дуже сподобалися ці конкурси. Так хочеться, щоб було дуже багато таких свят!», — каже Поліна.

Також у рамках заходу провели парад вишиванок, за участь у якому так само можна було отримати «кошові». Ганна Іванова завітала на нього разом зі своїми 5-річними доньками.

«Ми готувалися, ми знали, що буде свято вишиванок, тому ми одяглися у вишиваночки, наділи віночки і прийшли на свято. Ми ж усі живемо в Україні, тому, звичайно, ми це свято відзначаємо», — говорить жінка.

День козацтва у Дніпрі: парад вишиванок і куліш за «кошові»Яна Стойкова/Суспільне Дніпро

Ганна Іванова завітала на свято зі своїми 5-річними доньками

На окремій локації готували борщ та куліш.

«30 літрів борщу для усіх охочих. У тому казані — куліш, він розрахований, мабуть, на людей 300. Ми повинні нагодувати усіх у це чудове свято, День козацтва. Борщ готую за домашнім, бабусиним, смачним рецептом», — розповіла Христина Шмигаль, яка готувала страви.

Родина Кузнєцових назбирала «кошових» і на борщ, і на куліш.

«Взяли участь у цікавих конкурсах, майже у кожному. Нам більше сподобалися шахи, і де про козаків та гетьманів, це була цікава історія», — сказала Єлизавета Кузнєцова.

За словами гості свята, обидві страви, які скуштували, були незвичні й смачні. А куліш взагалі нагадав про дитинство.

— На Житомирщині підняли прапори над стародавнім козацьким курганом

— Перегони у 100 миль: у Херсоні вперше провели велоралі «Козацька миля»

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро