День добровольця: у Дніпрі відбулася фотовиставка, присвячена мирним професіям бійців

День добровольця: у Дніпрі відбулася фотовиставка, присвячена мирним професіям бійців

Сьогодні, 14 березня, у Дніпрі спеціально до Дня українського добровольця відбулася фотовиставка, присвячена мирним професіям бійців зі Сходу України. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення – ДніпроОДА.

«Фотопроект почали реалізовувати у минулому році. У 2018 році створили шосту частину проекту «Заради них», перший розділ якого присвятили мирним професіям воїнів. Участь взяли п’ять учасників війни, які представляють різні професії. Усі частини фотосесії вдало зібрали в окремий альманах. Загалом вийшов цілий спектр професій – шахтарі, слюсарі, директори, повари, далекобійники. До кінця року плануємо створити ще чотири частини», — пояснила координаторка центру допомоги бійцям АТО та їхнім рідним при ДніпроОДА Наталія Шуліка.

«Я служив в 28 бригаді 1,5 роки. В мирному житті я працюю артистом балету та хореографом  в ансамблі «Славутич». Хореографією займаюсь з самого дитинства, але на початку 2015 року я відправився на війну. Я отримав військову освіту в навчальному центрі. Мої побратими адекватно ставилися до моєї професії, проблем з цим не виникало», — розповів учасник проекту, доброволець Сергій.

Фотографом проекту незміно залишається Ігор Співак, який продовжуватиме роботу над іншими темами зйомок.

«Кожна окрема новела з цієї серії зйомок категорично відрізняється від попередніх. Цього разу ми зняли портрети наших героїв у студії, другу частину фотографували безпосередньо на місцях роботи демобілізованих бійців. Герої пройшли війну, вони не бояться нічого, тим більше об’єктива камери», — додав Ігор Співак.

Раніше повідомлялося, що попередні частини включали: фото бійців з ветеранами Другої світової, з дітьми, з батьками, з коханими. Ще одну серію світлин присвятили загиблим бійцям та їхнім рідним.

Автор: Людмила СТУПАК