«День без полиэтилена» в Каменском

logo

Экологическая акция “день без полиэтилена”, состоялась в нескольких крупных супермаркетах Каменского 3 июля.  Ее организатором выступило управление экологии и природных ресурсов горсовета. Каменчанам рассказывали, почему важно пользоваться именно экологическими изделиями и насколько вредным могут быть продукты из пластика и полиэтилена. 

В «АТБ» по проспекту Свободы и в «Фуршете» по проспекту Шевченко покупателям предлагали обменять полиэтиленовые пакеты на бумажные. Для совершения обмена нужно было лишь подойти к специальному стенду управления экологии.

На несколько наших вопросов ответил Владимир Кремень, заместитель начальника управления экологии и природных ресурсов: 

— Проблема забруднення довкілля пластиком доволі помітна для усієї планети, але наскільки вона на вашу думку масштабна у нас?

— Проблема дійсно існує, те, що ми засмічуємо планету пластиком — це можна назвати “бомбою повільної дії”. Пластик розпадається дуже довгий час, вже не можна знайти такого місця на планеті, де не було б поліетилену або продуктів із схожого матеріалу. Це “бомба повільної дії” тому що усе це сміття накопичується і скоро уся земна куля буде покрита пластиком, трубочками та поліетиленом. І ми зараз намагаємось донести до кожного мешканця міста в рамках міжнародного дня відмови від поліетилену та в рамках міської акції “День без поліетилену”. Ми повинні донести людям, що кожен із нас може зробити внесок в розвиток екології нашої країни та світу. Може ви пам’ятаєте, як раніше наші дідусі та бабусі користувалися авоськами та схожими сумками і це все діяли без якихось шкідливих наслідків [на відміну від пластику та поліетилену]. Нажаль, у світі є така тенденція, що людей вже психологічно “привчили” користуватись пластиком. Для людей це зручно, але вони не думають про те, наскільки це екологічно шкідливо. Що стосується нашої акції — ми раді, що нас підтримав міський голова Андрій Білоусов, який завжди підтримує подібні екологічні акції, а самі мешканці міста задоволені подібними заходами, вважають їх доцільними і правильними. 

 — Чому відмова від пластику так важлива?

 — На Землі живе близько 7.5 мільярдів людей і більше половини користується пластиком щодня і все це потім йде на смітник. Складно собі уявити мільярди тон пластикового сміття, яке ми викидаємо щоденно. І велика частина цього сміття потрапляє до океану, а він засмічений настільки, що усі екологи вже давно б’ють тривогу. 

С организаторами акции сложно не согласиться, если вспомнить о том, насколько сильно сегодня загрязнены реки и другие водоемы. Это видно и в Каменском, ведь здесь в Днепр сбрасываются не только отходы ДнепрАзота и ДМК, но и попросту большое количество пластикового мусора, который оставляют за собой отдыхающие на пляжах. 

Владимир Кремень дал гражданам советы о том, что нужно делать, чтобы хоть как-то помочь экологии города: не мусорить, пользоваться экологически чистыми продуктами и сортировать мусор.  С последним правда, все не так однозначно — в Днепропетровской области не так уже и много мусороперерабатывающих заводов, которые работают с рассортированным мусором. 

От автора:

Наш город обладает практически самой загрязнённой атмосферой в Украине, что является результатом деятельности заводов, но каменчанам стоит обратить внимание на то, как они формируют экологическую ситуацию в родном городе. И здесь даже самое простое — использование бумажных пакетов может помочь нам в будущем. “С миру по нитке” – именно такую мысль до нас доносят подобные акции.

Андрей Хаврюта