Демобілізований боєць АТО з Кривого Рогу вирішив через суд боротися із шкільними поборами

logo

Чоловіка підтримують багато батьків, але до суду не приходять.

У «двобій» із системою шкільних поборів вступив демобілізований боєць АТО з Кривого Рогу. Каже, що втомився здавати гроші замість держави та ще й не розуміти, на що вони йдуть. Позов подав на адміністрацію школи, де вчиться його донька, йдеться в ТСН.16.45.

У районний суд  Віталій Фурманюк ходить уже кілька місяців. Ветеран АТО тепер воює проти системи освіти. Каже, що коли повернувся з передової, зрозумів, що змінювати треба самому. Почав з наболілого — зі шкільних поборів.

Відповідач у судовому процесі — адміністрація школи, де вчиться донька АТОвця. Третя сторона — міський відділ освіти. Дружина каже, що хоч і було лячно, підтримала чоловіка, бо втомилася від щомісячної данини.

«Спочатку 500 гривень на рік, потім ми ще поставили власним коштом вікна. Плюс ремонт спортзалу зверху», — розповідає жінка.

Це не враховуючи грошей на миючі засоби, дрібний ремонт та навіть посуд. Куди йшли батьківські тисячі так і не зрозуміла.

ВідеоДемобілізований боєць АТО з Кривого Рогу вирішив через суд боротися із шкільними поборами

Воїн каже, що втомився здавати гроші замість держави, та ще й не розуміти, на що вони йдуть. Позов подав на адміністрацію школи, де вчиться його донька.

Демобілізований боєць АТО з Кривого Рогу вирішив через суд боротися із шкільними поборами

«За ті два роки, що я була батьківським комітетом, ми здали майже 12 тисяч гривень — це не мала сума! Ми попросили звіт і звіт не зійшовся з реальністю», — додає дружина позивача.

«Коли я почав вимагати документальні підтвердження, на що саме потрібні гроші, то нам дали папірець — перевірка вогнегасників, перевірка лічильників, промивка системи опалення», — розповідає АТОвець.

Фактично, каже Віталій, батьки здають гроші на те, що має фінансувати держава.

Директорка школи, до якої позивається АТОвець, обурена. Зізнається, батьківських внесків за рік тут збирають десь 30 тисяч. Але їх здають добровільно. І суми невеликі. Каже, і рада би відмовитись від так званої благодійності, але бюджетних грошей недостатньо.

«Відсотків 33-37. Канцтоварами ми зовсім не забезпечені, в недостатній кількості миючі», — додає директор школи.

Читайте також: Гроші є. Юристи застерігають батьків від поспішних благодійних внесків на шкільні ремонти

В управлінні освіти виправдовуються, що торік на школи з міської скарбниці виділили аж 84 мільйони. Але з держбюджету не надійшла зарплата частині вчителів і цей тягар взяло на себе місто.

Втім юристи вважають це відмовками. Кажуть, якщо Віталій виграє суд, це буде поштовхом для реальних змін у системі. Хоч анонімно Віталія підтримують багато батьків, ніхто не приєднався до нього у суді.

Судовий процес загрожує розтягнутися на місяці, а той на роки, поки відбулось лиш друге засідання по суті, тільки почали опитувати свідків.