Цьогоріч очікуються перші вибори в Черкаській ОТГ Дніпропетровщини

logo

Цьогоріч очікуються перші вибори в Черкаській ОТГ Дніпропетровщини

Сьогодні, п’ятого жовтня, координатор центрального офісу реформ при Мінрегіоні Іван Лукеря під час робочого візиту проаналізував стан та перспективи децентралізації в Дніпропетровщині з точки зору парламентського порядку реформ. Фахівець розповів про головні завдання, які стоять перед урядом для вирішення питань місцевого самоврядування, передає кореспондент Дніпрограда.

«На сьогодні в парламентському порядку денному найважливіше привести до присяги нових членів центральної виборчої комісії, оскільки зараз ЦВК не є правочинним та не може приймати рішень. До того ж, нагальним є прийняття рішення про призначення виборів в об’єднані центральні громади. В Україні таких ОТГ налічується 131, у яких проживає більше одного мільйона осіб», — пояснив Іван Лукеря.

Зі слів директора Дніпропетровського ЦРМС Олени Тертишної, на Дніпропетровщині Черкаська ОТГ входить до 131 громад, в яких очікуються перші вибори. Це чергова громада, яка утворилась в Новомосковському районі.

Координатор центрального офісу реформ при Мінрегіоні зазначив, що існують визначені часові рамки, відповідно до яких вибори в ОТГ повинні відбутися цьогоріч. Останній термін для їх проведення — 23 грудня. Для цього призначення виборів має відбутися не пізніше 12 жовтня. В протилежному випадку (без проведення виборів) громади, які пройшли всі процедури, слухання та обговорення, не отримають права керування своєю територією з першого січня.

«Крім того, важливим залишається питанням бюджету на 2019 рік в частині місцевого самоврядування. Відповідно до закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад», ОТГ повинні отримати субвенції на розвиток інфраструктури. Йдеться про капітальні вкладення на підтримку та оновлення «обличчя» місцевого самоврядування», — додав Іван Лукеря..

В поданому проекті бюджету закладено лише 1,9 мільярдів гривень, така ж сума була в минулому році, хоча на сьогодні кількість ОТГ вдвічі збільшилось. Відповідно кількість коштів теж має збільшитись, тож Мінрегіоном були подані пропозиції, що субвенція має бути збільшена до показників 2018 року. Таким чином, розмір субвенції потрібно формувати з розрахунку, що на одного сільського жителя  має надаватися 1100 гривень. Виходить, що субвенція на розвиток інфраструктури повинна складати не менше 4,5 мільярда гривень.

Нагадаємо, що Горьківська сільська рада ініціювала пропозицію щодо приєднання власної території до міста Дніпра.

Автор: Людмила СТУПАК