Цього дня народився легендарний дніпрянин

logo

6 серпня 1941 року народився один із найуспішніших тренерів в історії дніпровського «Дніпра», України та СРСР Євген Мефодійович Кучеревський. Сьогодні йому б виповнилося 77 років. Під керівництвом Кучеревського клуб «Дніпро» домігся вищих нагород у своїй історії — у 1988-м року виграв чемпіонат СРСР, у 1989-м — кубок СРСР, і також вийшов до чвертьфіналу кубку європейських чемпіонів УЄФА.

А починалося все так…

У 1958–1971 роках Євген грав в декількох українських клубах нижчих дивізіонів і не досяг особливих успіхів. Футбольну кар’єру починав на батьківщині, в Херсоні, спочатку грав на позиції нападника. Але через обставини в команді, а саме через те, що голкіпер команди не зміг вийти на поле, Кучеревського поставили у ворота як юнака з хорошими фізичними даними. Грав він дуже непогано, тому й далі грав на позиції голкіпера. Як це буває в багатьох великих тренерів, хоч як прикро це констатувати, гравець із нього був посередній, про що й свідчать команди, за які він виступав. Кучеревський, взявши в руки воротарські рукавички й ставши у ворота, почав виступати за юнацьку команду місцевого «Спартака», який згодом змінив назву на «Маяк». Дебютував у 17-річному віці, здавалося, досить непогано, проте для команди, що виступає в класі Б, це не показник, до того ж, нічого екстраординарного гравець не показав.

Це зумовило його перехід в Одесу, до СКА, який саме набирав обертів і за декілька сезонів з команди класу Б перетворився на команду вищої ліги СРСР (щоправда, ненадовго, у 1966-му вилітає до першої ліги). Проте цей виліт стався вже без участі уродженця Херсонщини, який перед тим змінив прописку на ще один південний край, Миколаївщину, де дістав запрошення від «Суднобудівника». І знову його перехід став фартовим для команди, про що може свідчити 1 місце в класі А та півфінал кубка СРСР, де команда з Миколаєва поступилася майбутньому переможцю, львівським «Карпатам». Відтак у команди, та й у самого Кучеревського, був спад, як підтвердження цього — виступ за любительську команду «Авангард» з Жовтих Вод, де він і закінчив кар’єру гравця.

Бути тренером

Від 1974 р. в Нікополі переймав основи тренерської роботи від Володимира Ємця та Геннадія Жиздика. Місцевий «Колос» зі змагань любительських колективів фізкультури вийшов спочатку до української зони 2-ї ліги, а згодом до 1-ї ліги. Кучеревський був головним тренером нікопольців 2 роки (1982, 1983) і у 1982 році «Колос» досягнув найкращого турнірного результату в його історії, посівши 3-тє місце у радянській першій лізі.У сезоні 2001/02 Євген Кучеревський прийшов до «Дніпра». Його суворий і вимогливий спосіб роботи дав плоди: «дніпряни» стабільно боролися за «бронзу» першості України. «Дніпро» стало досвідченим єврокубковим бійцем і вболівальники можуть згадати рівну гру команди проти «Гамбурґа» чи «Марселя». Серед гравців, які пробилися до великого футболу під керівництвом Євгена Мефодійовича: Сергій Назаренко, Руслан Ротань, Андрій Русол та Олег Шелаєв. Став одним з найавторитетніших тренерів України.Після невдалої гри в сезоні 2005/06 Кучеревський залишив пост головного тренера. У 2005–2006 був спортивним директором «Дніпра».

Легенди не стало

Суботнього ранку Євген Кучеревський відпочивав із сім»єю на дачі. Удень повернувся до Дніпропетровська. Звідти на власному «Мерседесі» рушив до Новомосковська — на матч дублюючих складів «Дніпра» та «Арсеналу».

О 15.25 на перехресті проспекту Воронцова та вулиці Ростовського «мерседес», за кермом якого сидів Кучеревський, виїхав на зустрічну смугу й ударився в МАЗ. Вантажівка розтрощила в іномарці передню частину. У «мерседесі» спрацювала бокова подушка безпеки, але життя Кучеревському вона не врятувала. Водій МАЗу відбувся шоком. Пасажир, що сидів поруч із ним, отримав травми середньої тяжкості.

Швидка з 9-ї міської лікарні Дніпропетровська, розташованої неподалік місця пригоди, відвезла Кучеревського до обласної лікарні імені Мечникова. Там о 16.30 не приходячи до тями тренер помер від тяжкої травми голови.

Підготовлено за матеріалами Інтернет-ЗМІ

Поделиться ссылкой: