“Цифровізація на Дніпропетровщині”. Чи забезпечені належним інтернетом школи області

logo

image

Майже 18% шкіл на Дніпропетровщині отримують інтернет швидкістю до 30 мегабіт на секунду. Про це свідчить дослідження, яке у жовтні поточного року провели фахівці управління Державної служби якості освіти у Дніпропетровській області. Про це в етері Українського радіо Дніпра урамках тематичного марафону “Цифровізація на Дніпропетровщині: як працює інтернет у громадах” повідомила головна спеціалістка сектору роботи з органами місцевого самоврядування управління Державної служби якості освіти у Дніпропетровській області Маргарита Яворенко.

“За результатами вивчення стану забезпечення мережею інтернет-закладів освіти встановлено, що проблемні питання з підключенням залишаються переважно у школах, що розташовані у сільській місцевості. Звичайно, навчальні заклади у великих містах, як Дніпро, Кривий Ріг, Нікополь — забезпечені краще. Для належної організації онлайн навчання швидкість інтернету повинна сягати не менше 100 мегабіт на секунду, але є навчальні заклади в сільській місцевості, які забезпечені інтернетом швидкістю 30, 50 мегабіт на секунду у Синельниківському районі, на території колишніх Криничанського та Царичанського районів”, — розповіла Маргарита Яворенко.

Школи міста Новомосковська забезпечені якісним мережевим покриттям. За словами заступниці директора з навчально-виховної роботи гімназії №15 м. Новомосковська Марини Матрос, в цілому школа забезпечена якісним інтернетом, хоча трапляються збої, коли проводиться багато онлайн занять.

«Не менше 30% матеріалу подається в онлайн режимі, як і вимагає Положення про дистанційне навчання. На сайті закладу є розділ “Дистанційне навчання”, щотижня ми викладали розклад уроків, які проводилися у синхронному режимі, щоб вчителі могли коригувати заздалегідь і не перевантажували мережу. Також створили електронну скриньку для звернень, для зручної взаємодії учасників процесу. Ще один важливий аспект — забезпеченість технічними засобами в родинах. Спочатку було дуже складно, наразі вже у більшості випадків питання вирішене. От наприклад, у школи було три планшети, які під особисту відповідальність батьків видавали дітям на руки. Двоє учнів приходили в школу і займались в комп’ютерному класі з дотриманням санітарних норм”, — сказала Марина Матрос.

Але дехто з учнів мешкає за межами міста і з організацією дистанційного навчання виникають проблеми через погане покриття за місцем мешкання школярів.

“На дорогу до школи нам потрібно близько двох годин. Так сталося, що живемо віддалено від міста, у нас досить низька якість інтернет-зв’язку. Онлайн зустрічі часто переривались, і моя дитина повинна була знову і знову під’єднуватись до уроку, тим самим заважати всім учасникам процесу”, — каже мама учениці 7 класу гімназії № 15 м. Новомосковська Наталя Данилюк.

За словами Маргарити Яворенко, складно прогнозувати, чи буде дистанційне навчання найближчим часом. Проте незалежно від форми навчання заклади освіти мають бути забезпечені якісним інтернетом, аби забезпечти надання якісних освітніх послуг.

— «Цифровізація на Дніпропетровщині». На урок – зі своїм ноутбуком. Як працює інтернет у селі Болтишка

— «Цифровізація на Дніпропетровщині». Утричі нижча швидкість – як працює інтернет у селищі Кринички

— 80 стаціонарних офісів та 25 мобільних валізок. Як працюють ЦНАПи на Дніпропетровщині

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро