Чому і як міська влада зносить незаконні рекламні конструкції в Дніпрі — офіційний коментар

logo

«Усі дії з демонтажу проводилися на підставі відповідного рішення суду, яке набуло чинності. Згідно з ним, комунальному підприємству міської ради – управлінню з контролю благоустрою у сфері зовнішньої реклами – було наказано демонтувати ті рекламні конструкції, які, як було встановлено рішенням суду, загрожують життю та здоров’ю містян», – наголосив Артем Павлов.

Незаконні рекламні носії встановлювали хаотично – в охоронних зонах інженерних комунікацій, ближче, ніж за 10 метрів від проїзної частини, на пішохідних переходах, на перехрестях або просто у кронах дерев. Індустріальний суд Дніпра визнав такі білборди аварійними. Отже, їхній примусовий демонтаж – це необхідність.

«Були видані відповідні виконавчі листи, і їх було надано відповідачам у справі, зокрема, виконкому та його профільному підприємству. Тому підстави для демонтажу близько 200 білбордів, які фігурують у рішенні, були. Дії цілком законні й легітимні», – пояснив начальник управління правового забезпечення міськради.

За словами очільника відомства, деякі люди протидіяли виконанню цих рішень і тим самим підтвердили свою зацікавленість у рекламному бізнесі. Артем Павлов також заявив, що під час сьогоднішньої хвилі демонтажу були пошкоджені кілька спецавтівок. Травм зазнали й водії, а представникам міських служб заважали працювати молодики спортивної зовнішності. Наразі відомо, що деяких «тітушок» затримали правоохоронці. Артем Павлов не виключає відкриття кримінальних проваджень через протидію виконанню судових рішень.

«Практична вся фракція «Громадської сили» у міськраді подавала аналогічні позови й оскаржувала відповідні рішення виконавчого комітету. У рамках цих справ виносилися відповідні ухвали, які забороняли виконкому ухвалювати рішення про демонтаж. Та ці рішення стосувалися необмеженого кола осіб і забороняли виконкому та його профільним органам виконувати свої повноваження. Фактично це було прямим втручанням у компетенцію міської ради та її профільних органів. Наразі близько 10 таких ухвал скасовані судами апеляційної інстанції», – сказав Артем Павлов.

Він також зауважив, що, згідно із законодавством, примусовому виконанню підлягають ті судові рішення, за якими видані виконавчі листи. Та за тими ухвалами, на які звертають увагу противники знесення бордів, таких виконавчих документів ніхто не видавав.

«Ані до міськради, ані до відповідних комунальних підприємств такі виконавчі листи не надавалися», – додав начальник управління правового забезпечення міськради.

У мерії наголошують: боротьба з незаконними рекламними конструкціями триватиме й надалі.

«Я наведу лад у місті, незважаючи ні на що. Це моя місія», – заявив міський голова Борис Філатов на своїй сторінці в соцмережі.

Разом з тим, чесні представники ринку зможуть працювати за єдиними правилами. Нова концепція, яку розробили в мерії, передбачає розподіл міста на 5 умовних зон, для кожної з яких чітко визначені норми розміщення рекламних конструкцій.