Чи можливо отримати реальну інформацію про найбільші забруднювачі Дніпра: активісти збирають кошти на пости екомоніторингу

logo

Чи можливо отримати реальну інформацію про найбільші забруднювачі Дніпра: активісти збирають кошти на пости екомоніторингу

Активісти Дніпра планують встановити пости екомоніторингу для того, щоб громадяни могли отримати реальну інформацію про найбільші забруднювачі міста. Про це сьогодні, 23 жовтня, на прес-конференції в ІА “Інформатор” повідомили учасники ініціативної групи Save Dnipro, передає Дніпроград.

“За останній рік нам так і не надали інформації, що конкретно вони викидають у повітря. Ми звертались до Дніпропетровської облдержадміністрації, яка має свій пост екомоніторингу. Відповідь отримали, але багато показників нульові, хоча ми розуміємо, що це не є реальною картиною. Ми звертались до міськради, але у пред’явленні даних нам відмовили через те, що пост знаходиться на технічному обслуговуванні”, — прокоментував екоактивіст Павло Ткаченко.

Учасники групи зазначають, єдиним способом отримання інформації про те, чим ми дихаємо, є створення незалежного поста екомоніторингу. Відповідну заявку вони підготували на Бюджет участі, але проект не пройшов етап обговорення у профільному екологічному департаменті.

Нині екоактивісти розробили новий проект і сподіваються на допомогу від місцевих мешканців.

Реалізують його у декілька етапів. Перший — передбачає розробку мобільних пиловімірювачів.

“Пил є однією із найбільш шкідливих складових і завдає шкоди здоров’ю. Коли ми вдихаємо пил, він розповсюджується по всьому організму і, відповідно, вражає усі органи. Тому важливо почати саме із цього”, — зазначила учасниця ініціативної групи Save Dnipro Ірина Черниш.

Також на першому етапі передбачене встановлення камери спостереження. Таким чином, активісти хочуть оточити головні промислові забруднювачі міста і в динаміці спостерігати за даними, які відображатимуться в он-лайн режимі у відкритому для всіх громадян доступі.

“Як тільки у нас з’являється візуальний моніторинг, більшість відвертої брехні “розбивається” об банальну картинку. Коли така картинка у нас з’явилась біля Придніпровської ТЕС, це якісно покращило можливість кожного містянина ставити питання, які складно ігнорувати”, — прокоментував екоативіст ініціативної групи Save Dnipro Ілля Рибаков.

Усього для реалізації першої частини проекту необхідно зібрати 75 тис грн.

Подальші етапи передбачають закупівлю газоаналізаторів та встановлення стаціонарних постів моніторингу.

На сьогодні активісти зібрали 35 тис грн.

Автор: Домінік ФРАНКО