Чи існуватимуть театри Дніпра залишаючись на балансі області?

logo

Чи існуватимуть театри Дніпра залишаючись на балансі області?

Сьогодні 21 лютого про ситуацію, що склалась в театральних колективах в результаті скорочення їх фінансування, та чим вона загрожує місту, розповіли голови профспілкових театрально-концертних організацій. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Зазначимо, 2 грудня під час 7 сесії Дніпропетровської обласної ради VII скликання було ухвалено бюджет, який передбачає фінансування театрально-концертних організацій у розмірі 100 млн грн.

Така сума з’явилась після перегляду облдержадміністрацією заявленого кошториса, адже на початку заявлена сума складала 135 млн грн.

«З 3 березня поточного року бюджетом облради передбачено зменшення зарплат акторів мінімум на 30%», — заявив голова обласної організації профспілки працівників культури України Анатолій Яловий.

Голова первинної профспілкової організації Дніпропетровського обласного академічного театру опери та балету Тетяна Каплунська зазначила, що на Дніпропетровщині знаходиться один з п’яти існуючих в Україні театрів опери та балету. Але, на жаль, у зв’язку з погіршенням матеріального стану працівників театру, його скоро може не стати.

В свою чергу голова первинної профспілкової організації Дніпровського академічного театру драми і комедії Олександр Плахтій заявив, що третина акторів театру має намір поїхати з міста шукати гідну зарплатню деінде, а це втрата іміджу для Дніпра.

Члени профспілок неодноразово звертались до облради та ОДА, але у відповідь отримували «Ваше питання вивчається».

Представник Дніпровського академічного театру драми і комедії  писав листи на ім’я начальника управління культури Дніпропетровської ОДА Наталії Першиною, та вона заявила, що в цій ситуації театри мають заробляти самостійно. Прикметно, що розподіл фінансування театрів передбачає 80% підтримки облради і лише 20% мають заробляти театри самотужки.

Така ситуація склалась через нелогічну підпорядкованість будівель культури: міські театри — як і заклади медичної сфери — знаходяться на балансі обласної ради. А децентралізація насамперед, вимагає, щоб всі об’єкти соціальної сфери: школи, дитсадки, лікарні та театри були на балансі громади. Це їхня власність та відповідальність.

Нагадаємо, нещодавно з подібною ситуацією зіткнулись лікарні міста. Борис Філатов заявив, що місто фінансуватиме лікарні вторинної медицини лише коли їх буде повернуто у власність громади міста. Валентин Резніченко в свою чергу погодився і зазначив, що міські лікарні Дніпра мають бути передані на баланс міста.

Автор: Єва МЕРЕЖКО