Через рік українці нестимуть кримінальну відповідальність за домашнє насильство

logo

Через рік українці нестимуть кримінальну відповідальність за домашнє насильство

Сьогодні, 16 січня, дніпрянам розповіли про закони стосовно домашнього насильства: які будуть введені і які закони перенесуть зміни. Про це повідомляє Дніпроград зі слів заступника начальника управління превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області Сергія Мороза.

З 1 січня 2019 року за скоєння домашнього насильства українці будуть нести кримінальну відповідальність. Раніше кривдників залучали лише до адміністративної відповідальності. Також зараз розробляють проект —  кол-центр для постраждалих від домашнього насильства.

На даний момент постраждалі можуть повідомляти про ситуацію на гарячу лінію «102». На місце події прибувають представники поліції, оцінюють ситуацію та вдаються до відповідних заходів. Сергій Мороз зазначив, що поліцейські мають право діставатися до житла особи без схвалення суду у невідкладних випадках, які пов’язані з припиненням акту домашнього насильства. У майбутньому, після проникнення в приміщення та припинення насильства, працівники поліції мають право винести припис, згідно якого людина-насильник повинна залишити приміщення, де проживає потерпіла особа, терміном на 10 діб. Цей припис зараз знаходиться в розробці і ще не вступив у силу.

Після того, як звинувачуваний покине місце проживання, він повинен повідомити поліції, де буде перебувати, щоб в подальшому з ним була проведена коригувальна програма.

Даний припис буде містити у собі три заходи:

Зобов’язання залишити місце проживання/перебування постраждалої особи;
Заборона на вхід та перебування в місці проживання/перебування постраждалої особи;
Заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Обмеження: проти особи, яка не досягла 18 років, не може бути застосований даний припис.

«Законодавство вирішило розробити комплексний підхід до подолання проблеми насильства у сім’ї та домашнього насильства в цілому. Я вважаю цей підхід вірним і логічним», — розповідає Сергій Мороз.

Також особа, яка постраждала від домашнього або насильства за ознаками статі, має право звернутися до суду (причому державний збір за цієї обставини не сплачується) та написати заяву на свого кривдника. Продовж 72 годин суд приймає рішення стосовно даної заяви.

Зараз створюється реєстр осіб, які у ситуації домашнього насильства виступали кривдниками. Ця база даних буде містити у собі інформацію про кривдників за видами насильства та відповідальність, яку вони понесли. Особа буде перебувати у даному реєстрі терміном від 1 до 10 років.

Нагадаймо, що мешканок Дніпра запрошують на курси самооборони.

Автор: Ольга АНДРОСОВА