Частина кафе та ресторанів Дніпра працюватиме попри «карантин вихідного дня» – ресторатор Купрієнко

logo

image

Попри те, що Верховна рада не підтримала постанову про скасування «карантину вихідного дня», деякі підприємці Дніпра не будуть зачиняти кафе та ресторани й чекають на відвідувачів цієї суботи та неділі. Про це в ефірі програми «Тема дня» «Українського радіо UA:Дніпро» повідомив дніпровський ресторатор Олександр Купрієнко.

За його словами, «карантин вихідного дня» – це імітація боротьби з COVID -19, яка може призвести до «знищення малого бізнесу в Україні».

«Якщо зайти до ресторану або кафе у Дніпрі, то можна побачити, що власники виконують всі протиепідеміологічні рекомендації та вимоги. Відвідувачі знаходяться на відстані, проводиться санобробка приміщень, всі у масках і рукавичках. А зайдіть до супермаркету або у маршрутку – там зовсім інша картина. І саме там найбільша ймовірність інфікуватися», – сказав Олександр Купрієнко.

За словами ресторатора, бізнес готовий виконувати розпорядження уряду, якщо воно буде обґрунтованим і міститиме гарантії певних компенсацій та зменшення ПДВ.

Ігнорування урядового рішення про «карантин вихідного дня» окремими представниками місцевої влади є неправомірним, вважає аналітик Правозахисної групи «Січ» Віктор Філатов.

«Відповідно до статті 49 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» від 27 лютого 2014 року № 794-VII, акти уряду є обов’язковими до виконання. Це означає, що вони мають розпорядчий характер і повинні виконуватися усіма суб’єктами, у тому числі, органами місцевого самоврядування», – зазначив аналітик.

Окрім цього, правозахисник вбачає в ігноруванні місцевою владою «карантину вихідного дня» політичні передумови.

«Основна причина ігнорування місцевою владою карантину вихідного дня – це бажання догодити місцевому бізнесу напередодні виборів або убезпечити власний бізнес від фінансових втрат. Представники місцевої влади, які активно займаються бізнесом, не хочуть втрачати прибутки. Крім цього, на ігноруванні рішення Кабміну можна заробити політичні дивіденди та сподіватися на підтримку виборців у майбутньому», – зазначив Віктор Філатов.

За його словами, зараз країна в очікуванні рішення уряду, адже «карантин вихідного дня», з одного боку, є кроком до зменшення інфікування, а з іншого – збільшує можливість виникнення економічної кризи, наслідок якої – протести.

Що відомо

Кабінет міністрів запровадив загальнодержавний «карантин вихідного дня» з 14 по 30 листопада.
Він діятиме з опівночі суботи до опівночі понеділка в проміжку з 14 по 30 листопада. Заборонятиметься робота закладів громадського харчування, ТРЦ та розважальних закладів. На вихідних буде діяти повна заборона роботи культурних закладів, спортзалів, фітнес-центр, закладів розміщення, в тому числі готелів (окрім тих, що виконують соціальні функції).
Дозволена працювати продуктовим магазинам, супермаркетам, 60% площі яких відведено під торгівлю продуктами, аптекам, ветеринарним аптекам, заправкам. Заклади громадського харчування мають працювати лише на винос.
За кілька днів петиція про скасування «карантину вихідного дня» набрала необхідну кількість голосів. Тепер її має розглянути президент.