Боротьба зі стресом: у Кам’янському працює спеціальний простір

logo

У Кам’янському працює простір для жінок та дівчат “Вільна”. В ньому кожна може знайти відраду для себе після пережитого горя, потрясінь та інших життєвих негараздів.

Про це Відкритому розповіли психологиня простору для жінок і дівчат “Вільна” Олександра Корольова та відвідувачка простору Тетяна.

Боротьба зі стресом: у Кам'янському працює спеціальний простір - рис. 1

Другий рік поспіль у середмісті Кам’янського працює простір для жінок та дівчат “Вільна”. Це місце, де можна цікаво та корисно провести своє дозвілля, відновити ресурс у виключно жіночому колективі. Там проводяться групові таіндивідуальні сесії з психологом, тематичні зібрання за чаєм або кавою, майстер-класи з кулінарії, малювання, рукоділля, театрального мистецтва, догляду за собою тощо. Окрім того, є спортивні заняття – йога, пілатес, танці. Працюють і кар’єрні сесії. Все це робиться безкоштовно для жінок, які потребують відновлення і підтримки.

Ініціатива реалізується в межах гуманітарного реагування UNFPA за підтримки Урядів Великої Британії, Канади, Данії, підтримки американського народу (USAID), а такожCERF та Ukraine Humanitarian Fund.

“У ці складні часи ми прагнемо поділитися з жінками та дівчатами відчуттям затишку, комфорту та безпеки. Головною проблемою нині є стреси, які переживають всі на фоні останніх подій. У кожного є межі витримки, а під час потрясінь вона як метал – може плавитись. Якщо говорити загалом, то наслідком стресу для людини зараз є нестабільність, непостійність. Багато нових впливових факторів, з якими зустрічається людина – починаючи від спекина вулиці і завершуючи ворожими атаками. Окрім цього, стреси – це міграція, втрата зв’язків, пошук нових. Наслідки пережитих потрясінь спостерігаються і на поведінковому, і на емоційному, і навіть на фізіологічному рівні. Головне – звертати на це увагу і шукати вихід, не боятись говорити і приймати допомогу”, – наголошує Олександра Корольова.

Боротьба зі стресом: у Кам'янському працює спеціальний простір - рис. 2

Олександра Корольова

Свій стрес у просторі “Вільна” пережила і пані Тетяна. Вона отримала трагічнузвістку про загибель брата на фронті. На тривалий час жінка закрилася в собі і зовсім не бачила виходу. Пережитий стрес мав негативні наслідки як для фізичного здоров’я пані Тетяни, так і життя загалом.

“Дізнавшись про втрату рідної людини, я просто не знала, куди себе подіти і що зі мною коїться. Адже цього не мало статись. І тоді мені просто відповіли на дзвінок, мене почули тоді, коли мені було це вкрай потрібно. Мене вислухали. Саме це, можна сказати, меневитягнуло. Ми розмовляли з Олександрою, психологинею простору, спочатку телефоном, потім зустрілись очно. Осередок “Вільна” для мене, як і для багатьох інших жінок, став справжнім порятунком. За допомогою спілкування, різних занять і творчості ми знаходимо вихід із кризових ситуацій, ми повертаємось до життя, будуємо плани і вчимось самопідтримці та напрацьовуємо стресостійкість. Зараз я малюю картини, хоча до цього зовсім не мала подібного досвіду. Днями ми створювали музику, і це вийшло простонеперевершено. Це дуже заспокоює, розслабляє, відволікає”, – ділиться Тетяна.

Боротьба зі стресом: у Кам'янському працює спеціальний простір - рис. 3

Тетяна

Таких історій, як у пані Тетяни зараз дуже багато, і всі вони різні. Головне, на чому наголошують психологи – це вчитись стресостійкості, тренувати цей “м’яз” і бути сильнішими перед власнимистрахами.

Охочі отримати підтримку у кризовій ситуації, знайти допомогу та розраду можуть звертатися до простору для жінок та дівчат “Вільна” абсолютно безкоштовно. Контактний номер: 066-001-86-98.

Більше дивіться у відео:

Підписуйтеся нанаш Телеграм-канал і сторінку Відкритого в Фейсбук, щоб першими дізнаватися про найважливіші події Дніпра.