«БюроUA» домоглося через суд надання копії кредитного договору комунального підприємства з «Приватбанком»

logo
144348_bjuroua_domoglosja_cherez_sud_nadannja_ko.jpeg


Інтернет-видання «БюроUA» з Дніпропетровська через суд зобов’язало місцеве КП «Теплоенерго» надати копію кредитного договору, укладеного з «Приватбанком».

«БюроUA» домоглося через суд надання копії кредитного договору комунального підприємства з «Приватбанком»
«БюроUA» домоглося через суд надання копії кредитного договору комунального підприємства з «Приватбанком»

Про це повідомляється на сайті видання.

Під час підготовки матеріалу «Вся правда про кредити міста. Частина 2» редакція «БюроUA» подала в Дніпровську міськраду запити на інформацію про кредитні позики комунальних підприємств.  КП «Теплоенерго» і «Дніпропетровський електротранспорт» в наданні копій документів щодо укладених кредитних договорах відмовили.

У першому випадку мова йшла про кредитну угоду з ПАТ КП «Приватбанк» 2010 року на суму 32,5 мільйона гривень, термін повернення кредиту якого минув ще в 2015 році. Незважаючи на пояснення норм закону, згідно з якими запитувана інформація була публічною, КП «Теплоенерго» кілька разів відмовило редакції, заявивши, що мова йде не про бюджетні гроші.

Аналогічну відповідь «БюроUA» отримало і від КП «Дніпропетровський електротранспорт», від якого журналісти вимагали копію договору з «Приватбанком» від 2012 року на суму 17 мільйонів гривень.

З такою позицією комунальних підприємств редакція не погодилась і у лютому 2016 року подала адміністративний позов з вимогою визнати відмову «Теплоенерго» незаконною і зобов’язати комунальників надати копію договору. Аналогічний позов був поданий «БюроUA» до КП «Дніпропетровський електротранспорт».

Позов до КП «Дніпропетровський електротранспорт» Бабушкінський райсуд не задовольнив. Видання подало апеляцію. 31 серпня 2016 року суд зобов’язав КП «Дніпропетровський електротранспорт» видати копію кредитного договору. Документи журналісти отримали.

У випадку з КП «Теплоенерго» на бік видання встав суд першої інстанції і суд Апеляційний, куди вирушили комунальники, не погодившись з рішенням Бабушкінського райсуду. Постанову судом першої інстанції на користь видання було прийнято 16 лютого 2017 року, апеляційним — 1 червня 2017 року.  На сьогоднішній день копію кредитного договору КП «Теплоенерго» надало журналістам.

Нагадаємо, у Дніпрі ТОВ «Глобалмедгруп» подало позов до суду на редакторку сайту «БюроUA» Ольгу Юдіну через її розслідування «Золотий перетин: корупційні схеми часів Януковича досі діють у галузі охорони здоров’я на Дніпропетровщині», яке було опубліковане у серпні 2016 року. Позивач просить Жовтневий суд Дніпра визнати інформацію недостовірною, спростувати та видалити матеріал з ресурсу, а також виплати від сайту 100 тис грн моральної шкоди.


А поделиться?Читайте также: