Бюджет участі: що змінили жителі в місті?

logo

Бюджет участі: що змінили жителі в місті?

У Дніпрі на 80% завершили реалізацію громадських ініціатив нового для нашого міста проекту. Партиципаторной бюджет або бюджет участі безуспішно намагалися ввести в минулі роки. І все ж у вересні 2016 року рішення прийняли. Торік з міського гаманця виклали близько 16 млн грн. Що саме хотіли змінити мешканці йдеться у сюжеті 34 каналу, інформує Дніпроград.

Бюджет участі – демократичний процес, який надає можливість кожному мешканцю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та голосування за них.

Протягом лютого городяни реєструвалися на спеціальному сайті та вносили свої ініціативи за 12 напрямками. Чиновники ж запевняли, що громадські ідеї, які переможуть, будуть втілені. Попри побоювання щодо непопулярності проекту, Бюджет участі захлиснув містян. І до першого пілотного проекту партиципаторно бюджету дніпряни подали близько 300 ідей на суму понад 83 мільйони гривень.

«Бюджет участі став неймовірно популярним. У ініціативах ми випередили навіть Львів. Після столиці ми другі в рейтингу за активністю», — наголосив голова міста Борис Філатов.

І боротися було за що. Великі проекти-переможці мали отримати по 600 тисяч гривень. Малі — по 200 тисяч. У результаті із 258 ініціатив перемогли 64. Із них 15 проектів у категорії комунального господарства, у категоріях благоустрій та спорт втілять по 11 ініціатив, освіта та культура — по 9, ще шість — енергозбереження, і по одному проекту у номінаціях — безпека, соцзахист та навколишнє середовище.

Потім настав найскладніших етап — виділення коштів та реалізація проектів. У 2017 реалізовано більше половини ініціатив. Відтак бібліотечне подвір’я Краснопілля — лідер серед малих проектів, який набрав 999 голосів жителвів, практично втілений.

«Загалом все встановлено — гойдалки, качелі та лави, але немає альтанки за рогом будівлі, як це вкладалося в бюджет. Втілення проекту було не таким простим як здавалося. Через деякі прорахунки частину закладеного інвентарю замінили на менші та дешевші, аби вкластися у певну суму. Хоча проект вийшов не таким як планувався — результатом задоволений. Тепер подвір’я бібліотеки ніби ожило, тут багато дітей і навіть вже проводяться заходи», — розповів автор проекту Олександр Ошега.

Дмитро Котулев — автор ще одного проекту-переможця Бюджету участі. Ініціативу під назвою «Стовпчики» дніпряни вже мали помітити на вулицях міста. Оцинковані стовпчики вже стоять на тридцяти перехрестях та у зонах переходу. Вони мають підвищити культуру паркування автівок та вплинути на безпечність пішоходів.

«Машини часто стають занадто близько до будівель, займають частину тротуарів, стоють на зебрах. Мета стовбичків — завадити цьому», — зазначив Котулев.

У коридорі музичної школи №6 триває фінальний етап створення інтерактивної музейної експозиції, присвяченої видатному композитору Володимиру Скуратовському. Цей проект підтримали понад тисячу містян.

«В концепції музею не лише традиційні стенди з інформацією, а й мультимедійні комплекси із можливістю прослуховувати твори митця та відслідковувати складні музичні тексти. Ми намагаємося зберегти пам’ять про талановиту людину та зацікавити містян цікавитися мистецтвом», — зазначила донька композитора Марія Скуратовська.

На перших сходинках ідей в Дніпрі містяться ініціативи культурного напрямку. Однак за кількістю — більшість житлово-комунальної тематики. Чиновники запевняють, що Бюджет участі — проект, який і можновладцям відкриває очі на проблеми міста.

«Завдяки активності містян ми бачимо прорахунки та недопрацювання у нашому місті. Бюджет участі точно буде жити. Буде змінюватися концепція та формат проект, він буде покращуватися», — запевнила заступник директора департаменту з енергоефективності  Ольга Сеножатська.

Загалом із 64 громадських ініціатив вже реалізовано 45. Інші проекти допрацюють вже цього року.

Автор: Дарина ТВАРА