Бійцю полку «Дніпро-1» за вбивство дали довічне

logo

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила прес-секретар Самарського районного суду у Дніпрі Тетяна Ніколаєнко.

«Злочин стався у липні 2014 року. Підсудний дійсно був прописаний у квартирі, де купив одну з кімнат. Він довгий час намагався її продати, але сусіди не давали на це згоди. Тоді він умовив кількох своїх підлеглих допомогти йому «переконати» осіб, що там проживають», — пояснила Тетяна Ніколаєнко.

Як було встановлено, до житла зловмисники проникли незаконно, у нічний час. Принижували власників квартири, погрожували фізичною розправою у разі перешкоджання продажу кімнати. Через хуліганські дії постраждала літня жінка, якій спричинено легкі тілесні ушкодження.

Один із сусідів обурився галасом у під’їзді, та почав погрожувати викликом правоохоронців. Підсудний вистрілив йому в голову, в результаті чого чоловік помер у лікарні.

«Підсудного визнано винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених п. 7 ч. 2 ст. 115, ч. 2 ст. 162, ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 296, ч. 2 ст. 342, ч. 1 ст. 345 Кримінального кодексу України, та призначено йому покарання у вигляді довічного позбавлення волі. Суд також задовольнив у повному обсязі цивільні позови потерпілих щодо відшкодування матеріальної шкоди у розмірі понад 2, 5 млн.грн», — сказала прес-секретар суду.

Крім того, за місцем мешкання підсудного виявили чотири ручних осколкових наступальних гранати РГД-5 та ручну осколкову наступальну гранату РГН, які той зберігав без передбаченого законом дозволу та погрожував правоохоронцям «використати за призначенням», якщо вони наблизяться до його квартири.

Читайте також: Суд продовжив арешт трьом фігурантам справи про вбивство «Сармата»

Інших учасників злочинної групи визнано винними у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 162, ч. 2 ст. 296 КК України, та призначено покарання у вигляді трьох років позбавлення волі. Відповідно до пункту «д» частини першої статті 1 Закону України «Про амністію у 2016 році» їх звільнено від відбування покарання.

Вирок набере законної сили після закінчення терміну оскарження, якщо таку апеляційну скаргу не буде подано. На подачу апеляції відведено місяць.