Багатоповерхівку в Павлограді відрізали від газу через відмову жителів від лічильника

logo

Юристи кажуть, що альтернатив у мешканців будинку небагато.

150 мешканців павлоградської багатоповерхівки вже місяць сидять без газу, бо ніяк не можуть порозумітися із місцевим газопостачальником щодо того, як рахувати тепло. Газовики наполягають на загальнобудинковому лічильнику і вже навіть приїздили його встановлювати, але люди їм у цьому завадили, бо хочуть рахувати спожитий газ у кожній конкретній квартирі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Газовики встигли почати свої роботи та відімкнути будинок від газу. Але завершити почате їм завадив влаштований мешканцями гучний скандал. Працівники поїхали, залишивши будинок узагалі газопостачання. Люди кинулися шукати електроплитки та кип’ятильники, аби хоч якось розігрівати собі їжу.

ТСН. 19:30
Вчора, 20:52

150 мешканців павлоградської багатоповерхівки вже місяць сидять без газу, бо ніяк не можуть порозумітися із місцевим газопостачальником, як рахувати тепло. Газовики наполягають на загальнобудинковому лічильнику. Люди хочуть рахувати спожитий газ у кожній квартирі.

Комунальники погоджуються відновити постачання газу за умови встановлення загальнобудинкового лічильника. Натомість жителі вимагають індивідуальних. «Ми проти того, щоби стояв загальнобудинковий лічильник, тому що ми вважаємо, що кожна квартира має сплачувати те, що вона спожила, а не так, що розкидають рівномірно ці показання і ми повинні сплачувати і втрати, і витрати сусідів», — пояснює управитель будинку Любов Потоцька.

Дії міськгазу люди розцінюють, як шантаж. Підозрюють, що комунальники хочуть на них заощадити, адже встановлення одного колективного лічильника обійдеться значно дешевше індивідуальних. Керівник павлоградського газового господарства з цим погоджується. І додає, що крім коштів економлять і час, бо за законом встановлення облікових приладів має закінчитися у 2018 році, і якщо вони підуть до кожного абонента окремо, то вчасно не впораються. «Це не ми намагаємось, а НКРЄ намагається. Ми від них отримали список, на яких будинках треба встановлювати загальнобудинкові, а на яких будинках внутрішньобудинкові прилади», — заявив Володимир Кривокобильський.

Якщо ж люди хочуть це змінити, кажуть газовики, то там, де запланований загальний обліковий пристрій, за встановлення індивідуальних доведеться платити з власних кишень. Іншого виходу в такий ситуації немає, підтверджують столичні юристи. Оскаржити дії міськгазу у суді не вийде, кажуть вони. «Лічильник у своїй квартирі людина встановлює за свій рахунок. Якщо ж у людини немає лічильника у квартирі, то лічильник встановлюється на весь будинок, але вже за рахунок газопостачальника. Якщо лічильника немає, облік не здійснюється, не сплачується. Відповідно, йому постачати газ ніхто не зобов’язаний», — пояснює юрист Михайло Ілляшев.

Який варіант обрати – вирішувати самим жителям будинку. Павлоградські газовики кажуть, що готові поновити постачання, щойно мешканці визначаться і повідомлять про це службу.

Кореспондент ТСН Олена Усенко