АрселорМиттал Кривой Рог, возможно, вынужденно сократит 1200 рабочих: причина

logo

АрселорМіттал Кривий Ріг, можливо, вимушено скоротить 1200 робітників: причина

Фото: Перший Криворізький

АрселорМіттал Кривий Ріг, можливо, вимушено скоротить 1200 робітників через нестачу світла.

Про це повідомляєGMK центр на сайті.

1 червня 2024 року уряд ухвалив рішення про те, що електрику безперервно постачатимуть тільки тим підприємствам, які імпортують світло більше 80% від свого споживання.

Високі ціни на електроенергію в країнах, звідки вона імпортується, разом з витратами на транспортування та податки, роблять імпортну електроенергію для українських підприємств удвічі дорожчою, ніж у західноєвропейських конкурентів.

Через це виробництво стає збитковим і завод не може бутиконкурентоспроможними на світовому ринку металургійної продукції. Окрім того, підприємство буде вимушене значно скоротити виробництво та відправити у простій близько 1200 співробітників.

Усе це може призвести до негативних наслідків:

зниження податкових виплат з ПДФО та ЄСВ до 30 млн грн на місяць;зниження плати за надра та екологічних платежів близько 60 млн грн в місяць;зниження ПДВ на імпорт сировинних ресурсів близько 120 млн грн вмісяць;зниження валютних надходжень орієнтовно на $90 млн або 3,6 млрд грн на місяць за рахунок скорочення експорту готової продукції.

Тому АрселорМіттал Кривий Ріг закликає Уряд зменшити обов’язковий мінімальний обсяг імпорту електроенергії до 50% протягом року.

Нагадаємо, що подібна ситуація й з Інгулецьким ГЗК Кривого Рогу.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими,приєднуйтесь до telegram-каналу «Першого Криворізького».