«ArcelorMittal Кривий Ріг» попросив допомоги у материнської компанії через арешт рахунків Офісом генпрокурора

logo

"ArcelorMittal Кривий Ріг" попросив допомоги у материнської компанії через арешт рахунків Офісом генпрокурора

Банківські рахунки Криворізького гірничо-металургійного комбінату ПАТ «ArcelorMittal Кривий Ріг» (АМКР) залишаються заблокованими через дії Офісу генпрокурора та рішення суду, для виплати заробітної плати працівникам підприємство звернулося про допомогу до материнської компанії ArcelorMittal.

Про це в «ArcelorMittal Кривий Ріг» повідомили у відповідь на запит Інтерфакс-Україна.

«Станом на 10 січня банківські рахунки АМКР залишаються заблокованими. Компанія разом із корпорацією ArcelorMittal шукає альтернативні можливості проводити критично важливі транзакції, щоб не зупиняти виробництво та не допустити зриву поставок клієнтам за кордоном та в Україні», – йдеться у повідомленні.

Водночас компанія наголошує, що вживає всіх можливих юридичних та дипломатичних заходів, щоб розблокувати рахунки та повернутися до нормального режиму роботи. Зокрема для захисту своїх інтересів АМКР звернулася до суду.

Крім того, про арешт рахунків керівники підприємства повідомили закордонних партнерів: уряди Люксембургу, Німеччини, США, а також Офіс бізнес-омбудсмена та агенцію UkraineInvest в Україні.

«За допомогою материнської компанії заробітну плату працівникам АМКР виплатили 6 січня, щоб не допустити соціальної напруги в місті. Рахунки залишатимуться заблокованими, доки суд не зніме з них арешт. Сподіваємось, це відбудеться найближчим часом і система юстиції спрацює ефективно, відновивши справедливість та захистивши права найбільшого іноземного інвестора в Україні», – висловили надію в АМКР.

Як повідомлялося, минулого тижня Офіс генпрокурора через суд заблокував усі рахунки ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», включно з рахунками для виплати зарплат. Арешт накладено в рамках розслідування СБУ, яке звіинувачує підприємство у неповній виплаті рентної плати за користування надрами у 2015-2019 роках.

Офіс генпрокурора стверджував, що арешт коштів на окремих рахунках АМКР стосується лише коштів, визнаних речовими доказами у кримінальному провадженні та в межах суми

Однак у відповідь на це в АМКР заявили про неправдивість цієї інформації, оприлюднивши платіжне доручення на виплату зарплат, не виконане банком з посиланням на арешт коштів, накладений за ініціативою Офісу генпрокурора.

Нагадаємо, СБ 17 листопада вручила одному з топ-менеджерів компанії «АрселорМіттал Кривий Ріг» повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Йдеться про розслідування СБУ звинувачень щодо «АрселорМіттал Кривий Ріг» у неповній виплаті рентної плати за користування надрами у 2015-2019 роках.

За версією слідства, у 2017-2019 роках підозрюваний вносив неправдиві відомості в офіційні документи підприємства, зокрема, щодо нарахування плати за користування надрами двох родовищ залізних руд. Крім того, з грудня 2014 до березня 2019 року через незаконні дії зловмисника підприємство ухилилося від сплати до бюджету рентної плати за користування надрами.

СБУ стверджувала, що комплексна судова експертиза встановила, що сума завданих державі збитків через ненадходження до бюджету рентної плати за користування надрами становить понад 2,2 млрд грн.

«ArcelorMittal Кривий Ріг» – найбільший виробник сталевого прокату в Україні. Спеціалізується на випуску довгомірного прокату, зокрема, арматури та катанки.

Належить глобальній корпорації ArcelorMittal.

Корпорація Mittal Steel придбала 93,02% акцій ПАТ «Криворіжсталь» на відкритому конкурсі 24 жовтня 2005 року за 24,2 млрд грн при стартовій ціні 10 млрд грн, після чого меткомбінат було перейменовано на «Mittal Steel Кривий Ріг», пізніше – на » ArcelorMittal Кривий Ріг».