Американський капелан поділився досвідом реабілітації із бійцями полку «Дніпро-1»

logo
196446_amerikanskij_kapelan_podilivsja_dosvidom_.jpeg


Американський капелан поділився досвідом реабілітації із бійцями полку "Дніпро-1"

Сьогодні, 10 листопада, на базі полку «Дніпро-1» відбулася зустріч з полковником та капеланом ВПС США (32 роки служіння), Робертом Хіксом, який поспілкувався з командування полку, військовим капеланом та настоятелем Храму Покрови Пресвятої Богородиці Дніпро-1, Дмитром Поворотним та особовим складом підрозділу. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на прес-службу «Дніпра-1».

В рамках візиту Роберт Хікс побував у полковому Храмі, в музеї бойової слави та побачив техніку, яку полк використовує в зоні АТО. Проте, ключовою метою візиту було спілкування з бійцями та командирами про те, як боротися з наслідками посттравматичного синдрому та моральними травмами, які переживають учасники бойових дій та родини загиблих.

Робер Хікс також відповів на багато питань про адаптацію після участі у бойових діях та як впливати на правильні рішення офіцерським складом у різних ситуаціях.

«Багато лікарів кажуть про ПТСР і його лікування різними методами — від медикаментів до медитацій. Проте, зауважу, що вони не беруть до уваги питання вибору, який робить солдат на війні. А питання це таке: вбивати чи не вбивати? Одного разу, коли я працював як капелан у арміїї, ми слухали лекції про подолання травми та стресу. Наприкінці психіатр завершив свою лекцію словами:»Я б хотів сказати вам, що вас простили. Особисто мене це здивувало, я підійшов та запитав, чи в його це компетенції. На що він відповів, що саме для цього і потрібні священнослужителі , яким довіряють, бо це питання проюачення не лежить в області знання чи науки і саме для цього нам потрібні капелани в зоні бойових. Також, тоді я зрозумів, що психологам теж потрібні капелани, які можуть навчити працювати з моральними травмами. Війна — це моральна травма та питання вибору», — розповів Роберт Хікс.

Наостанок, Роберт Хікс, дав пораду після зустрічей з вдовами напередодні і перед суботньою подією у Дніпропетровській ОДА.

«Ми радіємо з тими, хто радіє, і сумуємо з тими, хто сумує. Я спілкувався з вдовами, і мені було з ними так само сумно, я плакав. Я не давав порад, вони самі розберуться,а я буду радий повернутися в Україну, до якої лежить моя душа і взнати, що їх життя стало кращим. Ми маємо розділити біль з тими, кому це потрібно, і радість — з тими, хто її відчуває», — зазначив він.

Завтра в приміщені ДніпроОДА американський капелан проведе зустріч з матерями загиблих та безвісті зниклих, а також із волонтерами, бійцями АТО та психологами.

Автор: Іван МУРАХА


А поделиться?Читайте также: