Альтернативна енергетика – останній шанс України наздогнати світ, — Валерій Безус

logo

Альтернативна енергетика – останній шанс України наздогнати світ, - Валерій Безус

Сьогодні. 2 березня, у Дніпрі відбувся круглий стіл «Розвиток альтернативної енергетики в об’єднаних територіальних громадах області», під час якого представники регіону обговорили перспективи розвитку громад завдяки розвитку сучасної енергетичної інфраструктури. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограду.

Круглий стіл проводився за ініціативи заступника голови Дніпропетровської обласної ради Валерія Безуса, який наголосив на тому, що наразі альтернативна енергетика може стати для України рятівним кругом, який допоможе їй в майбутньому наростити темп економічного зростання на рівні провідних країн світу.

«Внаслідок чималої кількості різноманітних чинників Україна втратила великий обсяг технологічних ресурсів, що сповільнило її розвиток. Сьогодні альтернативна енергетика – чи не єдиний шанс для нашої держави наздогнати світові темпи розвитку. За альтернативними джерелами енергії стоїть майбутнє. Протягом останніх років ми зробили вагомі кроки у цьому напрямку, але попереду у нас купа завдань, вирішивши які, ми зможемо наростити економічне зростання», — зазначив Валерій Безус.

Своїми напрацюваннями у сфері розвитку альтернативної енергетики поділилися представники громад області.

«У нас є два підприємства, які займаються альтернативною енергією, це «Sun Energy» та «Solar Park Підгороднє». Перше розппочало роботу у вересні 2017, сонячна станція займає п’ять гектарів. Друге підприємство  займає вже 13 гектарів і було відкритоу  червні 2013. Наразі їхня потужність складає більше 1 МВт/год», — зазначив Роман Дяченко, заступник міського голови Підгороднього.

Також у планах влади Підгороднього провести капітальний ремонт дитячого садочку, що дозволить значно підвищити його енергоефективність та заощадити кошти громади. Окрім цього, у підгороднянській громаді є проект будівництва комунальної електростанції, яка буде працювати завдяки альтернативним джерелам енергії.

Під час круглого столу своїм досвідом поділився і мешканець Підгородньго Валентин Комарь, який завдяки своїй майстерності та допомоги з боку держави та Ощадбанку зумів перевести своє господарство на альтернативні джерела енергії. Витративши на встановлення сонячних панелей близько 7 тисяч у.о., наразі він щороку заощаджує більше 60 тисяч гривень, що дозволить вийти на прибуток вже після 3,5 років діяльності власної міні-електростанції.

У підсумку заступник голови облради Валерій Безус наголосив на тому, що наразі великий ресурс для економічного зростання України знаходиться саме в громадах, тому їх лідери мають ініціювати проекти з розвитку альтернативної енергетики та підтримувати відповідні ініціативи з боку мешканців.

«Ми разом маємо відпрацьовувати цей напрямок і допомагати одне одному, якщо для нас важливе майбутнє наступних поколінь. Завдання облради полягає в тому, аби допомагати громадам розвивати свою інфраструктуру, що дозволить їм залучати інвесторів до себе, тому ми і  маємо спільно працювати над цим», — підсумував Безус.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року Дніпропетровська обласна рада прийняла обласну стратегію розвитку енергоефективності та відновлювальних джерел енергії до 2035 року.

Автор: Антон МОРОЗ